Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet, hogy a mostani munkámná...

Lehet, hogy a mostani munkámnál jobbat nem is találok?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy irodában dolgozok, úgy néz ki hogy 6 órát dolgozok átlagosan (mely lehet 4 vagy akár 9 is munkától függően, vagy azt mondják, hogy ha nincs semmi munka ne is menjek be). De átlagban egy hónap 120 órát töltök munkával. Fizetés jutalék alapon történik, de ez is átlagosan számolva 140.000 Ft mindennel együtt.

9 hónapja vagyok ott, így azért már lehet mintát venni ennyi hónapból.

Közel is van oda ahol lakok és közel a város központjához (megyeszékhely, de nem nagyváros, szóval ez is fontos szempont)


Kerestem más munkák után is, pl banki ügyintéző vagy valutapénztáros egyéb ügyintéző féle, akár egy könyvelőit kitanulni, de órabérbe lebontva biztos nem keresnek annyit mint én.

Elvből nem váltok olyan munkára ami éjszakai vagy fizikai, nem nézem le, mert anno diákként dinnyeföldön és tanyán is dolgoztam, de most visszalépés lenne.


Szóval én úgy gondolom, hogy ha nem lesz valami jó kis végzettségem/ nem költözök. Akkor biztos nem fogok jobban keresni, csak ha valami nagyon rabszolga munkát választanék, vgy valami hétvégi mellékest?

Mert ahogy néztem, nagyon sokan 120-130 körül kapnak 8 órában PÁLYAKEZDŐK, én is az vagyok hiszem 2 éve végeztem a suliban.

De volt olyan, hogy egy csaj említette hogy neki a csávója 200 at is hazavisz, ez meg kicsit rosszul érintett.

Jól kijövök ebből is, nem az hogy nincs kenyér az asztalon, csak azért jobb presztisem lenne.

Pl. a testvérem mérnök és ő jobban keres mint én. De a hajléktalannál meg én keresek jobban, minden relatív.

Mindenestere én többet is kinézek magamból. Csak az a baj a jó állások nincsenek meghirdetve, ez sem volt ahol most vagyok.


26 F



2019. jan. 11. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jutalékos? És be vagy jelentve? Vagy ha megbetegszel, akkor nem kapsz sem táppénzt, sem fizetést? Ez azért fontos, mert egy huzamosabb betegség alatt akár pénz nélkül is maradhatsz - annál meg azért csak jobb egy bejelentett állás
2019. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megmondon őszintén erre nem gondoltam, egyébként hivatalosan bevagyok jelentve csak kisebb bérre.

Egyébként minden pénz el van könyvelve rendesen.

Bár igaz gondolni kéne rá, én hívő ember vagyok, bízok benne, hogy nem betegszek meg.

2019. jan. 11. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Tanulj meg angolul 15

40 az nem sok

2019. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak rémisztgetni, de amikor a barátnőm este lefeküdt, Ő sem gondolta, hogy a 23 éves fia az ÉJSZAKA KELLŐS KÖZEPÉN STROKE-ot kap és csak reggel találta meg (emeleten aludt a srác). Mivel nem kapott 4 órán belül segítséget, ezért maradandó bénulással él.

És én sem terveztem megbetegedni, mégis egyik nap felkeltem és vért köhögtem - kórház.

És akkor még a balesetekről nem is beszélek.


Persze, az totál jó dolog, ha "laza" a munkahely - de azért néha nem árt ilyenre is gondolni... :-)


Meg aztán nem írtad, hogy milyen végzettséged van? Sima érettségi? Mert akkor azért elég kellemes ez így...

Beszélsz-e valamilyen nyelvet? Mert ha nem, az is beszűkíti a lehetőségeidet.

2019. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

jelenleg érettségi

de egyébként elvégeztem egy egyetemet és nyelvvizsgát tervezek


igen ám, de ugye nagyon sokan halnak meg/ betegszenek ilyen stroke, infarktus stb. ben

ennek a fő oka úgy tudom a stressz,

tehát ha nekem lenne egy stresszes munkám akkor nagyobb eséllyel betegszem meg, nem is beszélve cukorbetegség vagy bármi lehet, alkoholizmushoz is vezethet a stressz.

és én már dolgoztam egy jó pár helyen és nem igazán csípem ha "csicskáztatnak" még ezen a helyen aránylag jó a helyzetem.

Szóval én tuti h megvernék valakit vagy strokot kapnék, de a hajam tuti kihullana a sok idegeskedéstől.

2019. jan. 11. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs különösebb célod az életben, csaladot, utazni, szórakozni nem akarsz, ee eleg neked az hogy vegetalj akkot ez a legjobb hely neked
2019. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Van célom, de a gazdagságot nem a pénz jelenti, hanem az idő. Utazás? ha a jelenlegi helyeden nem vagy boldog, akkor lehetsz bárhol a világon máshol sem leszel az.

Szórakozni tudok, családhoz nyilván lesz egy nő is aki keres.

2019. jan. 11. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor csinald ezt eleted végéig, hol itt a probléma?
2019. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" bízok benne, hogy nem betegszek meg."

Én is biztam benne.

Aztán véletlenül karácsony előtt elestem és 3 hét táppénz lett belőle.

A betegbiztositás, táppénz, szabadság mindig jól jön.

2019. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pont az hogy nem akarom ezt eletem vegeeig. Szeretnek mas munkat. Viszont a fizu az nem rossz.

Dolgoznek barmi olyan helyen ahol kommunikalni kell fiatal csajokkal.

Lennek egy jo szakember is inkabb.

2019. jan. 11. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!