Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Abszolutóriummal van értelme...

Abszolutóriummal van értelme felsőfokú végzettséghez kötött állásokra pályázni?

Figyelt kérdés
Sikertelen államvizsga után nem szeretnék fél évet várni, pályázhatok mégis ilyen, elsősorban multis állásokra? Tudom hogy hivatalosan nincs még meg a felsőfokú végzettségem, de mi a gyakorlat?

2019. jan. 12. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván ha x végzettség szükséges, akkor anélkül nem vésznek fel.
2019. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan állsáról van szó, ahol valamilyen jogszabály írja elő az adott végzettséget feltételként, ott nem nagyon tudsz mit csinálni, de egyébként simán elképzelhető, hogy valami összejön. Elég sokan dolgoznak felsőfokú végzettség nélkül olyan állásokban, amiket "diplomás" állásnak szokás nevezni.
2019. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen, főleg ha Pesten pályázod az állásokat.
2019. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozz vele mit írnak, csak jelentkezz aztán kiderül. Nyilván állami helyen a papír a lényeg, oda felesleges jelentkezni, illetve orvos, gyógyszerész, jogász és hasonló munkakörök is kiesnek.


De pl nekem sincs semmilyen befejezett informatikai szakirányú végzettségem, mégis fejlesztő vagyok.

2019. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Közgazdász/pénzügy vonalról van szó, felsőfokú angollal rendelkezem, remélem hogy szóba állnak velem a multik.
2019. jan. 12. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne tüntesd fel az önéletrajzodban, hogy megvan a diploma, sőt még csak azt a benyomást se keltsd, mert ha utólag derül ki, akkor ciki.
2019. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván ne írd, hogy megvan a diploma ha még nincs, de valamit írj azért róla mert ha megvan abszolutorium az azért jelentősen többet jelent mintha nincs semmi,csak egy érettségi.
2019. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

"Azért ne tüntesd fel az önéletrajzodban, hogy megvan a diploma, sőt még csak azt a benyomást se keltsd,"

Aha...akkor be se hívják interjúra.

2019. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
A kérdés az volt, hogy felsőfokú végzettségéhez kötött állásokra pályázóin e diploma nélkül. Nyilván ne, hiszen nincs felsőfokú vegzettsege. Ha ez az előírás, akkor egyértelmű, hogy pályázni se érdemes. Ez olyan, mintha tudom is én, teherautó sofőrnek jelentkezne jogsi nelkul
2019. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem olyan!

Orvosnak ne jelentkezzen, de ha gazdasági területen találhat állást ahova odairjak de nem feltétlenül kell.

Info diplomat is írnak mindenhova, de aztán interjú előtti telefonon mindig kiderül, hogy nem kell azt szó szerint venni.

2019. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!