Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van botrány a nyugdíjak...

Miért van botrány a nyugdíjak körül?

Figyelt kérdés

Ugye most van ez, hogy a nyugdíjasok (egy része) később kap nyugdíjat. Van aki megkapta pénteken, ahogy elvileg kell és van aki csak hétfőn fog. Elvileg aki bankszámlára kapja az már tegnap megkapta.

Erre nézem tegnap a híradót és hatalmas botrányt csináltak belőle, mert "sokak megélhetése került veszélybe" és akkor a piacon meg a boltokban állították meg a nyugdíjasokat, hogy "hát most így mi lesz önnel?"


Mindenféle politikától, párttól függetlenül kérdezem. Mit csinált az az ember legalább 40 éven keresztül akinek veszélybe kerül a megélhetése amiatt, hogy 3 nappal később kapja meg a nyugdíját? Persze alacsony a nyugdíjuk én értem, de nehogy már ne legyen annyi pénzük, hogy egy hétvégét kihúzzanak. Ez történhetne egy sima bankokat érintő műszaki probléma miatt is, akkor is éhenhalás közeli állapotba kerülnének?


Én még messze vagyok a nyugdíjtól, de úgy kalkulálok, hogy nekem nem is lesz. Vagy ha addig nem szűnik meg a nyugdíjrendszer akkor se fogok sokat kapni. És pont ezért már most rakok félre arra az időre. Azért párezer/pártízezer forintja illik, hogy legyen egy felnőtt embernek. Egy csomó váratlan kiadás érhet nyugdíjasként, azt hogyan oldják meg? Teszem azt tönkremegy a hűtő, mosógép stb


Illetve aki készpénzben kapja az miért így kéri? Évtizedek óta használnak itthon is bankkártyát, ma pedig majdnem minden kisboltban/büfében is lehet vele fizetni tehát elfogadott és még biztonságosabb is. Miért nem bankszámlára kérik? A fizetés is arra érkezik (hivatalosan bejelentett állás esetén).



2019. jan. 12. 15:04
1 2 3
 1/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
A hivatalos magyarázatra vagy kíváncsi, vagy kérsz valami zsíros kis összeesküvés-elméletet?
2019. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem összeesküvés elmélet kell, hanem érdekel, hogy mit rontott el az aki ledolgozott 40 (vagy több) évet, majd ha 3 nappal később kapja meg a nyugdíját, akkor "veszélybe kerül a megélhetése".

40 év alatt nem tudott annyit félrerakni, hogy legalább egy hétvégét kihúzzon?

Nem az a lényeg a kérdés szempontjából, hogy miért csúszik a kifizetés. Illetve a másik kérdés, hogy miért nem kérik bankszámlára? Ezt régebben még értettem, hogy nem bíztak benne csak a kp-ban, de a mostani nyugdíjasok jó része már bankszámlára kaphatta a fizetését is.

2019. jan. 12. 15:17
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Mit csinált az az ember legalább 40 éven keresztül akinek veszélybe kerül a megélhetése amiatt, hogy 3 nappal később kapja meg a nyugdíját?


Dolgozott. Anyukám 1955-ben született, 69-ben végzett az általánossal, azonnal eladóként kezdett dolgozni, estin tanult eladónak, majd boltvezetőnek. A rendszerváltáskor a cég vezetői megtartottak pár boltot, amit ők üzemeltettek tovább, a többit bezárták. Minimálbéres bejelentés, feketén semmi. Az elsők közt ment nyugdíjba a 40 éves lehetőséggel, azóta is kénytelen dolgozni, mert a 70e-t sem éri el a nyugdíja. 3 gyereket nevelt fel, a 40 év alatt 9!!! napot volt táppénzen, az első munkahelyén van jelenleg is.


Sajnálom, hogy bántja a szemedet és a füledet, hogy van mersze panaszkodni...


ÉS utalással kapja, vagyis kapta volna. Tudod, neki számít, hogy amit tegnap emeltek volna le a számlájáról, azt nem tudták, most utalhatja el eseti utalásként, nem olcsón.

2019. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként meg te pofázol, aki a híreket se fogta fel? Pont azok jártak rosszul, akik számlára kapják, ugyanis a kp-s kifizetések jövő héttől kezdődnek, a banki utalás csúszott.
2019. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

40 év alatt miért nem váltott? Ha estin tanult eladónak és boltbezetőnek bármi más jobban fizető szakmát is megtanulhatott volna. Illetve ha egy helyen rosszul fizetnek akkor van másik hely is.

Persze sajnálatos de itt ő is hibás. Oké akkoriban nem szereztek ennyien érettségit és nem mentek egyetemre, de szakmát akkor is lehetett tanulni.

Valamint a kevésből is lehet félretenni. Ha havonta csak 300 forintot (egy kiló kenyér ára durván) félrerakott volna az elmúlt 10 évben akkor most lenne 36 ezer forintja egy perselyben. Az pedig pont elég vésztartalék ha becsúszik egy ilyen hétvége. Havi 300 forintot csak eltud rakni.


Hírek meg több helyen különböznek, én a híradót néztem abban azt mondták, hogy kp-ban hétfőn indul a kifizetés, az otp nyilatkozta, hogy csak hétfőn kezdenek utalni. Az RTL híradóban viszont azt mondták, hogy a többi bank még pénteken utal.

Viszont nem ez a lényeg, hanem egyszerűen fel se tudom fogni, hogy nem rakott félre az aki most bajban van emiatt.

Nagymamám soha nem keresett sokat annyi pénze viszont mindig volt, hogy egy kisebb váratlan kiadást kifizessen meg az unokáknak adjon egy kis zsebpénzt.

2019. jan. 12. 15:37
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert az ő korosztálya nem arról híres, hogy ugrál. Váltottak ismerősei, nem lett jobb, pont olyan minimálbéres másik maszek volt a lehetőség.

Örülök, hogy te ott fent a fővárosban, a gép mellől osztod az észt, gyere kicsit vidékre.

2019. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

"Tudod, neki számít, hogy amit tegnap emeltek volna le a számlájáról, azt nem tudták, most utalhatja el eseti utalásként, nem olcsón."


De miért nem volt rajta annyi tartalék? Azért legalább egy havi fizu álljon már a számlán tartalekba, pl ilyen esetre.

2019. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

azért, te idióta, mert a 68-ból fizet rezsit, eszik, öltözködik, kiváltja a gyógyszereit.


komolyan elképesztő, mennyi érzéketlen, sötét bunkó él ebben az országban.

2019. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy Budapesten élek? Vidéken lakom, bár tény nem a legelmaradottabb helyen.

Érdekes nagyapám tudott váltani, még nyugdíj előtt 8-10 évvel ment új munkahelyre, nem keresett nagyon sokat de minimálbérnél többet.

Havi 68.000 forintból nem tud félretenni 300 (háromszáz) forintot? Az egy szelvény lottó, vagy negyed doboz cigi ára. Havi 300 forint az évi 3600. Ha csak ennyit félrerakna az pont elég 1-1 ilyen hétvégére amíg csúszik a nyugdíj, és még az utalás plusz költségére is jutna.

2019. jan. 12. 16:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően megértem a nyugdíjasokat, mert ha van egy határideje a kifizetésnek, akkor legyen ott a pénz. Én is felháborodnék, ha a munkahelyem ilyen lazán venné a kifizetést, hogy "hát jó lesz az jövő héten is".


Másrészt viszont az az apokalipszis, amit a médiában beállítottak, nonszensz. Tényleg, akinek egy hétvége csúszás miatt veszélybe kerül a megélhetése, az vagy túloz (hazudik), vagy valamit nagyon rosszul csinál.

2019. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!