Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ma mozdonyvezetőnek lenni?

Megéri ma mozdonyvezetőnek lenni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és gyermekkori álmom, hogy mozdonyt vezessek. Vannak ismerőseim, akik azt mondják, hogy ne, mert hogy a bérekből nem fogok tudni jó színvonalon megélni. De a terveim között szerepel az is, hogy majd -idővel- az osztrák vasútnál dolgozzak (németet tanulok az iskolában). Az a kérdésem, hogy érdemes-e belevágnom, illetve lesz e esélyem majd vasúttársaságot váltanom? Köszönöm! :D

2019. jan. 12. 17:47
 1/6 anonim válasza:
100%
MEG! Jól fizet és bármikor felvesznek külföldre is, ha megvan a papír.
2019. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól fizet (kivéve az állami). Tőkeerősebb cégek tanfolyamot is szoktak indítani, de az is járható út ha valamelyik MÁV tanfolyamra beiratkozol és utána mész át magántulajdonú céghez.
2019. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Matee1999 válasza:

Én is ajánlom a mozdonyvezetést, ha ez az álmod, akkor szerintem jobb is, mintha bármi más munkát végeznél.

Fizetés szempontjából sem utolsó (a MÁV-nál bruttó 416 ezer forint van a hirdetésben, ez kb 220 ezer nettó + egyéb juttatások), a magánvasutak még többet fizetnek, az osztrák meg pláne.


Én 2018 őszén jelentkeztem a MÁV-hoz, most az orvosi-munka alkalmasságikat csinálom.

2019. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kis kieg. 280.000 nettó:)
2019. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kis túlórával 350-450 nettó a bértábla legkisebb alapbérével is (MÁV-START), tehát annyira nem mondanám, hogy az állami vasúttársaságnál ne érné meg mozdonyt vezetni, aki ismerősöd ezt mondta, nem lát bele.
2019. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
450-et kezdőként kb havi 50-60 túlórával, ami havi 5-6 plusz szolgálat. Kis túlóra :-D
2019. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!