Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka mellett hogyan lehet...

Munka mellett hogyan lehet állásinterjúkra járni?

Figyelt kérdés
Főleg, ha az interjúk munkaidőben lennének. Mindig szabadságot kell kivenni gondolom. A munkaadó nem rúg ki, ha rájön, hogy interjúkra járok?

2019. jan. 12. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én interjú miatt sose vettem még ki szabadságot. A lehető legkésőbbre kérem az időpontot és az eddig mindig elég volt.

Azt a kevés szabadságot inkább családdal töltöm, nem egy bizonytalan kimenetelű interjúval.

2019. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerült munkaidőn kívüli időpontot egyeztetni én valami fals szöveget találtam ki. Fogorvos, banki ügyintézés ilyesmi.

Mondjuk nálunk lazán vették. Elengedtek, le kellett dolgozni és kész.

2019. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Annyira bírom, hogy itt csak olyan emberek válaszolgatnak, akiknek ilyen laza munkájuk van, h nincs kötött munkaidő és a főnök is elengedi őket meloidoben bankba, orvoshoz stb helyekre. Sajnos, a legtöbb állás nem ilyen. Bizony akkor a szabis napokat kell bealdozni erre. Ha meg nem akarod, akkor nem valós a munkavaltasi szándék.

A munkaidőn túli interjú meg sztem eleve h.ülyeség, mert ha mondjuk most dolgozol 4-ig és sikerül 5-re kérni az interjút, akkor sztem onnan menekülni kell, nemhogy interjúra menni. Azért mert ez azt jelenti, h ott minimum 17:30-ig kell bent kell maradni (de inkább 18:00-ig). Elmegy az egész nap egy ilyen melóval. Heti 5 napban rohangalsz, mint pok a falon. Hazaersz kb. 19:00-re, ha bémész vásárolni, akkor kb. 19:30-ra. Pár óra múlva feküdj le aludni, mert másnap kelni kell.

Visszaterve a kérdéshez, nekem olyan tapasztalatom van, h 24/48as állásom volt és aközben kerestem melót, ami így elméletben nagyon jól hangzik, de a gyakorlatban bejön a fáradtság, mint elég súlyos nehezites... De nekem csak ilyen beosztás mellett sikerült interjúra járni eddig szabi nélkül.

2019. jan. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A munkaidőn túli interjú meg sztem eleve h.ülyeség, mert ha mondjuk most dolgozol 4-ig és sikerül 5-re kérni az interjút, akkor sztem onnan menekülni kell, nemhogy interjúra menni. Azért mert ez azt jelenti, h ott minimum 17:30-ig kell bent kell maradni (de inkább 18:00-ig). "



Dehogy jelenti azt. Nekem 15-ig van most törzs idő, szóval ha nincs túl messze, akár 15:30-ra is oda tudok érni. De ha 17-kor van az interjú az se jelenti azt, hogy 17-ig kötelező ott lenni az új helyen. Csak HR és/vagy szakmai vezető hajlandó kicsit később fogadni, mert tudják, hogy sokan dolgoznak akik interjúra járnak. Ez is a munkájuk része.

Ahogy természetesen én is tovább maradok, ha munka miatt szükséges. Máskor meg lelépek 15-16 óra körül. Heti 40 órás átlag kijön az a lényeg.

2019. jan. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

"Csak HR és/vagy szakmai vezető hajlandó kicsit később fogadni, mert tudják, hogy sokan dolgoznak akik interjúra járnak."


Végre valakinek esze is van. Ez így van.

Nyilván persze vannak a droid munkahelyek, ahol ha 16 óráig tart a munkaidő, az szent és sérthetetlen és egy vezető agyáig sem jut el, hogy semmi nem történik, ah egyik nap elmegy a munkavállaló fél órával előbb és másnap meg ledolgozza... Aki ilyen helyen ragad, az magára vessen :) Az tipikus megszoksz vagy megszoksz munkahely.

Ésszel kell csinálni, vagy több interjút egy-két napra pakoltatni és kivenni szabadságot/kiíratni magad betegszabira (azért a legtöbb háziorvos szerintem ebben partner, azt meg úgysem ellenőrzi senki, hogy valóban pl. a retyón töltötted-e az a 2 napot), ilyen esetben bőven lehet még mellette ügyintézni is, amire amúgy nincs ideje az embernek.

Vagy marad a délutáni/esti interjú.

2019. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez az, én se dobom el a billentyűzetet 17-kor,de még 19-kor se ha sürgős munka van. Sőt, még hétvégén, ünnepnapon is előfordult, hogy dolgoztam. Na ez utóbbi több év alatt alig néhányszor volt. De cserébe máskor megtehetem, hogy bemegyek 9-re és eljövök 15-kor. És ennél vannak sokkal rugalmasabb munkahelyek, de én igazából ennek is örülök.

(persze, ha napközben fontos dolgom van közeli helyeken, akkor ki lehet menni munkaidőben, nyilván. De ezt sok fix munkaidős, 8-16-ig dolgozó embernek is szabad máshol is.)

2019. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Amit írtál elejétől végéig hülyeség...


Én az elmúlt 4-5 évben bőven 3 jegyű számú interjún voltam. Egyszer sem vettem ki szabadságot, egyik munkahelyemen sem. Legtöbb esetben 16-19h között kértem az interjút, a legtöbb esetben bejött. Az meg evidens, hogy ha nem HR-es vagy cégvezető pozícióba jelentkezel, totál más munkaköröd lesz mint az interjúztatónak, és totál más a munkaidő beosztásod.

Ha pedig délelőtt vagy kora délután volt szabad időpont, túlórát lecsúsztattam, és szabad napot kértem. Vagy ha délután 3-ra volt interjú időpont, aznap bementem 7-re, és előző nap tovább maradtam 1-2 órával.

2019. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!