Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 14 évesen lehet diákmunkára...

14 évesen lehet diákmunkára menni vagy szigorúan csak 16 felett?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet
2019. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A munka törvénykönyve szerint 15 évesen a nyári szünidőben, szülői beleegyezéssel vállalhatsz munkát, 16 év felett pedig bármikor, a szülő beleegyezése nélkül. 15 év alatt pedig (eltekintve néhány egzotikus esettől, pl gyermek színész) sehogy.
2019. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan van ez, hogy 16 éves kortól már szülői beleegyezése nélkül is lehet dolgozni. Ez mindig elhangzik itt, pedig nem így van. Fiatalkorú (18 éven aluli) munkavállaló esetén mindig kell a törvényes képviselő hozzájárulása.
2019. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
napszamba mehetsz
2019. jan. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: köszi a felvilágosítást. Én úgy emlékeztem, hogy a szülői beleegyezesrol rendelkezik a MTK, de nem, csak ennyi van benne: "Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet – az iskolai szünet alatt – az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.

"


Nem tudom miért emlékeztem úgy, hogy 16 évtől nem kell szülői beleegyezes, de a továbbiakban felhagyok eme hamis információ terjesztésével.

2019. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Diákszövetkezetnél dolgoztam adminisztratív munkakörben. 18 év alatt kell szülői aláírás a belépési papírokra. 15 évesen a törvény szerint nyáron lehet dolgozni szülői hozzájárulással, DE a partnerek nem szeretik, így 16 évtől kérnek diákot. Igaz nem sok helyre, max árufeltöltés, szórólapozás, hostess (az ritkán van és alkalmi), a legtöbb meló 18+os,pl gyárak, mozi...
2019. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!