Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te minek tanulnál, ha mindent...

Te minek tanulnál, ha mindent előröl kezdhetnél?

Figyelt kérdés
Ha például most érettségiznél, milyen irányba indulnál?

2019. jan. 13. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Gazdasági egyetemet végeztem.

Normálisan megfizetnek ezzel a a diplomával.


Ha újra kezdhetném akkor is ezt tanulnám, csak nem Magyarországon, hanem Ausztriában vagy Németországban.

2019. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Hát biztos nem pedagógusnak, de 1989-ben ez még nem látszott, hogy nem jó irány. Talán jogásznak, közgazdásznak...
2019. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Én gyermekorvos lennék, nem a pénz miatt
2019. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Én is gazdaságis lennék ha újra kezdeném, de csak akkor, ha a matekot is sikerülne megszeretnem, megtanulnom előtte. Pont azért nem is mentem abba az irányba, mert az soha nem ment - igaz, nem is nagyon tanultam általánosban, úgy meg nehéz megtanulni valami olyat, ahol minden összefügg mindennel és korábbi ismeretekre épül. Annak meg nem lett volna semmi értelme, hogy ha be is jutok valahogy egy gazdasági egyetemre, ott végigbukdácsoljam az évet, aztán meg otthagyjam a francba és legyen egy sima érettségim.

Azért persze összességében a jelenlegi életutamat se bántam meg, van is annyi fizetésem, mint mondjuk egy kontrollernek, és még lehet, hogy messze túl is szárnyalom őket a végén, most, hogy továbbképzésekkel nyínak ki előttem a távlatok, csak... összességében sokkal egyszerűbb lett volna a gazdasági pályán elindulnom, ott nincsen évekig szopás a semmiért, könnyebb talán az elején valami jó helyet találni vele.

De mint mondtam, nekem ez nem volt reális opció, a lehetetlent meg kár erőltetni.

2019. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
szerintem nekifutnék a mérnökinfónak, vagy más infós szaknak (amúgy kertészmérnök vagyok)
2019. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Én villamosmérnöki pályán mozgok, ha újrakezdeném pénzügyre mennék.
2019. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Képezni magad sosem késő...


Maradnék ezen a vonalon, mint amiben kezdtem szakmunkásként és középfokon( Vendéglátás-turizmus, szállodaipar), csak hamarabb futtatnám fel magasabb szintre a szakmai tapasztalatot és utána a felsőfokú képzést, nem mint most felvételizve egy "mellékvágányos", de hasznos kereskedelmi, gazdasági okj-s és akkreditált képzések mellett és BSC-s alapképzés után újra.

2019. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Valami kétkezi "hagyományos" szakmát, vagy informatikai területen tanulnék.
2019. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Mai eszemmel informatikára mennék, valószínű tesztelésbe, mert rájöttem hogy szeretem átlátni a dolgok működését és a matek/logikai részétől se kell annyira félni.

Most sajnos nem tudok karriert váltani családalapítás miatt, de hátha utána tudom magam képezni...

2019. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Orvosi. Igaz, így is felvettek, csak előtte 3 évet elvesztegettem az életemből "hülyeségekre", amit bánok. Jó, 3 év nem a világ, csak épp pont a fele ennek a szaknak, ráadásul itt a diplomával még nem érnek véget a dolgok, szóval mai napig is sokszor bánkódom azon, hogy miért nem köteleződtem el hamarabb. De gimiben egyáltalán nem érdekelt az ilyen terület, tolmács akartam lenni és tudom, hogy ha valaki azt mondta volna a 18 éves énemnek, hogy egy nap vért fogok izzadni a kémia és biosz érettségivel, hogy bekerüljek orvosi egyetemre, kiröhögtem volna. :D
2019. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!