Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet a fizetések...

Mennyi lehet a fizetések mediánja Budapesten?

Figyelt kérdés
Én nettó 176 ezret keresek plusz SZÉP-kártya, ez kb átlagosnak számít?
2019. jan. 13. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Na most a medián meg az átlag nem ugyan az. Örülök hogy mediánt írtál a kérdésben, közelebb van ahhoz a számhoz, amit a legtöbb ember átlagnak gondol. De utána átlagot említesz.

Nem tudom mennyi lehet, de mivel a fővárosban az irodai dolgozók az összes dolgozókhoz képest arányaiban többen vannak, szerintem a fizetések mediánja Budapesten magasabb, mint a bérek országos átlaga. Ha az országos mediánt nézed, biztos hogy alacsonyabb az országos átlaghoz képest. De lehet nem így van, majd valaki megerősít/cáfol.

2019. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Nettó 350 körül
2019. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Sztem ez nem átlagos, hanem kevés, ha így haladunk, lassan beér a minimálbér.


Persze én is kerestem e körül Budapesten, de az évekkel ezelőtt volt, és már akkor is azt mondtam rá, hogy kevés, már ha nem csak zsíros kenyeret akarsz enni minden nap, esetleg néha egy üveg bor.. Úgyhogy azon dolgoztam, hogy több legyen, ott is hagytam a régi helyet amint tudtam.


Most ennek több mint a kétszerese. Na, hát az már jobb. Fogalmam sincs, mi az átlag, de nekem ez már elég úgy, hogy egy átlagos hónapban még maradjon is belőle a fizetendők mellett, meg megengedhessek magamnak néha valamit amit kinézek a kirakatban.

2019. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A mediánja érdekel, mert az átlagot nagyon eltorzítja kevés hatszámjegyű összeget kereső ember.

Olyasmi lehet ez, mint a Pareto-elv: az emberek 20%-a keresi meg a bérek 80%-át. Na jó, nyilván NEM, de na... :D


Az "átlagos" alatt nem a számtani átlagot értettem, hanem a "szokásos", "megszokott", "gyakori" jelentéseket próbáltam kifejezni.

2019. jan. 13. 18:30
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem albérletben lakom, de egyébként így se sok bizony.


Olyan extrák például, mint amikor lefogy a pénz a SZÉP-kártyáról és nem főztem otthon, lelkifurdalás nélkül mehessek olyan kajáldába ebédidőben, ahol jobban ízlik a kaja, kevesebben vannak vagy közelebb van, viszont drágább.

Lelkifurdalás nélkül festethessem a hajam a fodrásszal.

Lelkifurdalás nélkül mehessek edzőterembe, akkor is, ha a SZÉP kártya szabadidő zsebe már lefogyott.

Ha barátokkal beülünk valahova, ne kelljen utána szorongva számolni a pénzemet fizetésig.


Ráadásul nekem mindig van extra kiadásom, az elmúlt egy évben havi többtízezer, hosszú, hogy mik.


El nem tudom képzelni, albérletben egyedül vagy ketten hogy boldogulnak emberek. :(


Nade tényleg kíváncsi vagyok, hogyan alakulhatnak a fizetések.

Talán mediánról nincs is statisztika (?), csak a torz átlagról.

2019. jan. 13. 18:35
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

A nagy átlag Budapesten se keres jól


Szerintem Budapesten a munkavállalók 80%-a a minimál bér és 220 ezer között keres.

A maradék 20% akik ennél többet keresnek.

2019. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk lehet, de itt viszont van esély is a továbblépésre, ha valaki nem sajnálja belefeccölni az időt meg a pénzt a továbbképzésre és próbálkozik. Vagy kapcsolatokat épít.


Nem az van, hogy elvégeztél valami egyébként nem rossz diplomát egy nagyvárosban, aztán hazamész a faludba és azt látod, hogy sehova se kellesz ezzel, vagy mert mások ülnek az egyetlen ilyen helyen, vagy mert nincs is hely.

2019. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát azért egyáltalán nem könnyű.


Én a 4. képzettségemet szerzem jelenleg, ebből 1 diploma és 3 isk.rendszeren kívüli OKJ.

Az első három egybevág, tehát azért nem vagyok egy totál agyatlan valaki, aki random végzettségeket gyűjtöget.



A mostani képzésen érzem végre azt, hogy igen, ez engem érdekel, mind maga amit csinálni fogok, mind a munka jellege. Ezzel több lehetőség lesz, jobb munkahelyek, esetleg szabadúszás, esetleg részmunkaidő.


Ugyanakkor ez mindent követel.

Fél éve képzem magam: angol illetve gyakorlás, ami eddig elhangzott a tanfolyamon, lelkiismeretesen megtanulom.


2-3 hónap múlva már akarok váltani, lehet kicsi kezdőbér stb...

2019. jan. 13. 20:13
 9/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Első, ne keverd az átlag és az átlagos szavakat. Teljesen más kontextusban használandóak és mást jelentenek.


A medián bér körülbelül az átlagbérnél (és nem az átlagos bérnél...) 20-30%-kal alacsonyabb.

2019. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Budapesten a nettó medián is 200 körül van már. Az átlag nettó pedig természetesen még magasabb.


"Olyan extrák például, mint amikor lefogy a pénz a SZÉP-kártyáról és nem főztem otthon, lelkifurdalás nélkül mehessek olyan kajáldába ebédidőben, ahol jobban ízlik a kaja, kevesebben vannak vagy közelebb van, viszont drágább."


Jó, hogy neked ilyesmi 176-ba is (részben) belefér. Nagyjából a dupláját kapom plusz autót, mégis otthonról viszem az ebédet, mert szerintem túl nagy luxus napi szinten éttermezni.

2019. jan. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!