Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak a diplomáig?...

Mit csináljak a diplomáig? Miért kell várni?

Figyelt kérdés
Még az idén végzek december végén az egyetemen, de csak március közepén lesz a diplomaosztó. A záróvizsga után már dolgozhatok teljes állásban egyből, vagy vakarhatom még a hátsóm 3 hónapig? Miért nem lehet odaadni 2 héten belül odaadni azt a rohadt diplomát aztán menni dolhozni?! Vagy kell az egyáltalán? Nem tájékoztattak semmiről.
2019. jan. 13. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Miért nem örülsz inkább, hogy lesz 3 hónap egybefüggő szabadidőd? Örülnél te még annak miután elkezdődik a munkás élet. Hacsak nem éhbéres tanár leszel, nem lesz részed többet ilyenben nyugdíjig, hacsak ki nem rúgnak és nem találsz munkát (ami meg megint nem üdülés).


De addig meg nyugodtan pályázhatsz mindenhova, nem tiltja meg senki. Úgyse úgy van a legtöbb helyen, hogy csapj a markomba, holnap kezdhetsz.

2019. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én januárban záróvizsgáztam, és szeptemberben kaptam meg a diplomámat a nyáron végzettekkel együtt. Ettől függetlenül az egyetem külön kérésre már előtte is adott ki igazolást arról, hogy elvégeztem a szakot, csak be kellett mennem érte a tanulmányi osztályra. Ami egyébként nem is a munkakereséshez kellett alapvetően, hanem egy posztgraduális képzésre való jelentkezéshez. A legtöbb munkáltató számára, hacsak nem a közszférába jelentkezel, a papír másodlagos szempont. Szóval nyugodtan jelentkezhetsz állásajánlatokra, meg mehetsz interjúzni papír nélkül is. Ráadásul mire kiválasztanak valahol, addigra a diplomád is valószínűleg kéznél lesz, 3 hónap nem túl hosszú idő ilyen szempontból.
2019. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
jesszus hova jartatok ti?? nalunk zarvoizsga utan 2hettel mar megvolt a diploma
2019. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A diplomát kb. 30 nappal később már ki tudják adni, a diplomaosztó egy ünnepélyes esemény erre, de nem kötelező kívárni. Sajnos várni kell, mert ki kell őket nyomtatni speciális papírra, záróvizsga bizottság elnöke és egy egyetemi vezető is alá kell, hogy írja, adminisztrálni kell, mire ezt mind összeszervezik, sajnos eltelik a 30 nap (vagy akár több is).


Egyébként onnantól, hogy a záróvizsgád sikeres, és teljesítetted a nyelvvizsga követelményt is, lényegében megvan a diplomád, a Neptunban "diplomát szerzett" bejegyzést kapsz. Ilyenkor már nyugodtan mondhatod, hogy diplomád van, mert csak technikai okokból nincs meg a kezedben. Szóval elkezdhetsz állást keresni, interjún senki nem kéri a papírt, mire meg felvesznek, valószínűleg lesz már papírod is.

2019. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon szépen köszönöm! :)

BME-n tanulok amúgy. És azért mennék dolgozni, mert tanulni mindennél jobban utálok.

2019. jan. 14. 11:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam hogy a bme az egyik legjobb magyar egyetem.

Az elmúlt fél évben nem gondolkoztál azon hogy mi lesz utána ? Csak azért csodálkozom mert azok a diákok akik nálam voltak szakmai gyakorlaton konkrét tervekkel rendelkeztek már a végzés előtt.

2019. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!