Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több mint egy éve ott dolgozom...

Több mint egy éve ott dolgozom, be vagyok jelentve, de ezt megteheti?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve ott vagyok egy helyen, 4 órára vagyok bejelentve, szabim nincs fizetett!

December 22.óta nem mentem dolgozni mert jött a karácsonyi pihi, de mi azóta is zárva vagyunk, a főnököm azt mondta majd hív ha nyitunk.

Nos én ugye így most nem kapok fizetést, sem pedig szabit! Ezt megteheti a munkáltató? Hogy nem nyit ki és addig nincs egy ft se a dolgozónak?

A szabit tudom fizetnie kéne, de abba már beletorodtem, na de ez hogy több mint egy hónapig otthon vagyok pénz nélkül, ez így elég gáz. Annyira nem akartam most válogatni mert babát tervezek így jó lenne egy elvileg eddig biztosnak hitt munkahely, mit tudnék most tenni? Merre induljak?



2019. jan. 14. 13:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Eddig úgy álltam hozzá hogyha sikerül a baba akkor felmondok hogy ne fizessen hogy majd én hude korrekt leszek, de hát ezek után, az a kis tappenz 30 % - amit fizetne a 4 óra után az nem valami sok, nekem pedig legalább a terhesség alatt lenne tb-m. Végülis nem fizet szabit, soha semmit, és sokszor ki se nyitunk ami nekem pénz ki esés, így ez a kis kevés tappenz úgy gondolom nem lenne pofatlansag, meg ami jár az jár.

Csak hát én nem voltam ez a direkt csesszünk ki ember, de most már nagyon zavar, pénzből elek, ami most így nincs!

2019. jan. 14. 13:16
 2/12 anonim ***** válasza:
Mit írtál alá a munkaszerződésben?
2019. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A munkaszerződésben semmi ilyenre vonatkozó dolog nem volt, csak hogy határozatlan idejű, 4 órás ilyesmi, elég rövid és egyszerű szerződésem van.
2019. jan. 14. 13:42
 4/12 A kérdező kommentje:
És hát ez egy kis fehérnemű üzlet, tehát nem egy nagy multi stb....
2019. jan. 14. 14:21
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

4 órás munkára babát tervezni?

A munkaszerződésbe a fizu sincs benne?

Amúgy keres normális munkát.

2019. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De benne van a szerződésben a 4 órás minimálbér.

Gondolhatod hogy nem a 4 órás béremből tartanám el.... Van férjem, biztos állással, van házunk,félre tett pénzünk, boldogok vagyunk, az hogy mennyire voltam bejelentve nem nagyon erdekel, nem vagyunk persze úgy eleresztve, átlagosan élünk!

De nem azt kérdeztem hogy így érdemes e babát vállalni hanem hogy a munkáltató megteheti e hogy sokáig nem nyit ki és addig a dolgozó nem kap munkabért. ?! Jo állást sem azért szerettem volna hogy majd jó legyen a gyesem stb hanem hogy pl a terhessegem alatt ne kelljen maszkalgatni TB miatt, hanem amíg terhes vagyok legyen fizetve! Nyilván egy bizonyos idő után elmentem volna táppénzre! Ami szerintem nem bűn.

Természetesen megoldom munka nélkül is, csak így mehetek kervenyezni hogy magamnak fizessem a TB t stb stb stb

2019. jan. 14. 15:18
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Ne tervezz ilyen körülmények között babát...

Ha felmondasz, nem leszel jogosult gyedre (ami a bejelentett fizetésed kb 70%-a), különben csak gyes jár+családi (kb. 30.000 Ft havonta), bár lehet, hogy nincs nagy különbség...


Mondj fel azonnal, keress egy normális, legalább minimálbérre-bérminimumra bejelentett 8 órás állást, töltsd le a próbaidőt és utána gondolkozz gyerekvállaláson (ha egyébként minden feltétel adott).

Ha tudod bizonyítani az elmondottakat, fordulj munkaügyi jogászhoz, bár elég sok idő és macera, nem tudom, van-e értelme.

2019. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Most olvasom az előbbi hozzászólásodat.

Oké, akkor hagyjuk a gyerektémát (bár nem te lennél az első, akinek tönkremegy a kapcsolata vagy bármi történik terhesség közben-után bármikor, aztán néz a vakvilágba a havi 30ezrével, hogy melyik híd alatt nevelje fel a babát).


Természetesen nem tehet olyat a munkáltató, hogy nem ad fizetett szabit, olyat sem, hogy 4 órára jelent be, és olyat sem, hogy majd szól, ha van munka. Amit te tehetsz, az a felmondás.


Kitolhatsz vele úgy, hogy összehozzátok a babát, elmész táppénzre, akkor a 30%-át neki kell fizetnie, az néhány tízezer Ft arra a pár hónapra, utána a juttatásokat már az állam fizeti. Túlságosan nem fogja megérezni.

Viszont a babáddal és a férjeddel jobban kitolsz, hiszen kapnál alapból egy 80-100 ezer körüli havi összeget, amit a babádra költhetnél. Vagy a férjednek kevesebbet kellene dolgoznia. Olyan nincs, hogy nincs hova tenni.

2019. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még terhes sem vagy, de már a táppénzen agyalsz. A terhesség nem betegség, csak akkor jár táppénz, ha veszélyeztetett. Tehát te is csalni akarsz, ahogy a munkáltatód.
2019. jan. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem igen jó terhesen több mint 20 kg os dobozokat rendezgetni! Raktárt pakolni, természetesen ameddig bírnám csinálnám. De annak sincs értelme hogy úgy dolgozzak hogy ezt nem emelem meg azt nem teszem arrébb stb, és a többi kollégát sem szeretném hogy mindig nekem kelljen segíteni!
2019. jan. 15. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!