Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fekete és szürkemunkáltatás...

Fekete és szürkemunkáltatás nem korrekt bejelentés az adóbevallási időszakban úgyis kiderül, nem?

Figyelt kérdés

A kérdésem az ha egy munkáltató nem jelenti be, vagy nem korrekten jelenti be az embereit (pl csak minbérre van bejelentve papíron...) akkor ez jan 31-ig mindenképp kiderül?


Mert az adóigazolást addig ki kell adnia és azon fehéren feketén ott van mekkora bérre van bejelentve és kibukik azonnal ha csak minbérrel fut az ember?


Hát ha meg be sincs jelentve akkor meg enyhén gyanús lesz ha nem is kap igazolást az ember.


Szóval a munkáltatói simlik mindig kiderülnek ilyenkor?


2019. jan. 14. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez kiderül a havi bérpapírokról is. De a szürke bejelentésről általában tud a munkavállaló. Ha meg minden papír nélkül zsebből kap tenyérbe néhány húszezrest, akkor meg sejtheti, hogy fekete az egész. Szóval ha akarja valaki, akkor azonnal kiderül. Ha egyáltalán nem érdekli, nem tájékozódik, akkor az előre elkészített tervezetet sem nézi meg, így automatikusan elfogadottá válik májusban. Tehát így sem feltétlenül derül ki.
2019. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Ez kiderül a havi bérpapírokról is"


Már ha van olyan.... én 2005 óta vagyok itt, 2007ben láttam utoljára bérlapot...

azóta NINCS de ezzel együtt nem feketén vagyok itt.

2019. jan. 14. 15:18
 3/8 A kérdező kommentje:

"De a szürke bejelentésről általában tud a munkavállaló."


És mi van akkor ha megtörténik vele daz ami egy ismerősömmel megtörtént hogy szerződéssel havi bérpapírral és utalt bérrel állt alkalmazában valahol (így fel se merült hogy nincs bejelentve mert midnen papír volt..) és 10 hónap után derült ki hogy NINCS és nem is volt soha 1 napra se bejelentve?


Lakáshitelt akart felvenni és akkor borult ki a bili.

Pedig szerződés havi bérlap és utalt bér volt! És mégsem volt mögötte jelentett munkaviszony!

2019. jan. 14. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez akkor adóbevallásnál kiderült volna. Viszont ez nagyon komoly csalás és hamisítás, azonnal feljelentés és bíróság.
2019. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell adóbevallásig várni. Bármikor ellenorizheted ugyfelkapuval mi a helyzet...
2019. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ehhez nem kell adóbevallásig várni. Bármikor ellenorizheted ugyfelkapuval mi a helyzet...

"


ez így van de ez nem válasz a kérdésemre.


a fő kérdés egyébkétn igazából az hogy ha én feketén fehéren rájövök hogy a munkáltatóm simliskedik akkor merhetek-e fellépni?


merhetem-e állásom kockázttani azzal hogy doamegyke és szólok hééé főnök te csalsz??

merhetem?

2019. jan. 15. 08:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen de ez neked miért csak adóbevalláskor derül ki? Hát ennyire nem foglalkoztál vele eddig?
2019. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
EZ a helyzet igen.
2019. jan. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!