Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen indokkal lehet azonnali...

Milyen indokkal lehet azonnali hatállyal felmondani 12 év után?

Figyelt kérdés
Légyszi csak normális kommentet!
2019. jan. 14. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

42. Azonnali hatályú felmondás

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.


(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni. *


79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti


a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,


b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.


(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára.

2019. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Kevés ilyen ok van a valóságban. Miért akarsz felmondani ?
2019. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Pl tanúk előtt becsületsértés, késő fizu.
2019. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az indok a lényeg, hanem a határidők betartása.


Tehát ha mondjuk azért mondasz fel azonnalival, mert nem kaptad meg időben a béred, akkor az akkor jogos, ha a bérfizetés napját követő 15 napon belül benyújtod.


Én úgy gondolom, hogy ezek azért komolyabb dolgok. A munka törvénykönyve a két fél együttműködését, tájékoztatási kötelezettségét is előírja.


Tehát jelezni kell, ha valami nem oké, akár írásban is, és ha arra sem reagál a munkáltató, akkor igazán megalapozott az ilyen jellegű felmondás.


Magyarul: Azért például, hogy 2-szer a 12 év alatt 3 napot késett a fizetésemmel még nem lépném ezt meg. Pláne, ha mondjuk a késedelmi kamattal együtt fizette ki utólag. :)


Én harcoltam a végkielégítésemért és a felmondási béremért. Azonnali hatállyal mondtam fel több, mint 20 év után. A per alatt nagyon kivesézték a cég és az én magatartásomat is, ami a felmondáshoz vezetett. Jeleztem a problémám? Hányszor? Van írásos nyoma? Van tanú rá? Mit reagált a munkáltató? Mit ígért? Betartotta, nem tartotta be? Ha nem, akkor mi volt az oka, hogy nem tudta teljesíteni? Ha többször előfordult a törvénysértés, akkor miért 20 év után léptem meg a felmondást, miért nem már az elsőknél? Felajánlott más megoldást a munkáltató, amivel a sérelmem enyhíthette?

Ha megalázott, elnézést kért? Stb.

2019. jan. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem bérfizetésről van szó, azért ennél jóval komolyabb.
2019. jan. 15. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Megpedig ?
2019. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem bérfizetésről van szó, én csak írtam egy példát, hogy lásd, hogyan mennek a dolgok adott esetben.
2019. jan. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
... bár "késő fizu"-t írtál.
2019. jan. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!