Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csongrád megyében ennyire...

Csongrád megyében ennyire lehetetlen mérnök állást találni?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok, de nem nagyon veszem észre, hogy annyira kapkodnának utánam, vagy legalábbis hívjanak állásinterjúra. Nem mondhatom, hogy pályakezdő lennék, de tapasztalt szakembernek sem nevezném magam, de szervizelésben van restanciám, ezt csinálom több, mint 10 éve. Mi lehet a gond? Már öregnek számítok, vagy mert még épp tanulok, amit feltüntetek önéletrajzban?

2019. jan. 16. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt nem mindegy, milyen mérnök vagy. Másrészt valóban hátrány, ha még tanulsz, mert az kedvezőtlenül érintheti a munkavégzést. Harmadrészt a restancia szó elmaradást jelent, nem hiszm, hogy ezt akartad írni.
2019. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
A koroddal semmi baj. Csongrád és Békés megye a lehető legrosszabb mérnöki pályát illetően. A meghirdetett állások egy része meg már a sógorkoma/jóbaráté. Ha szervizelésben vagy otthon akkor meg pláne mehetnél szervizmérnöknek (ezek pedig vidéki cégek), de szerintem mehetsz gyártócéghez is, amiben szintén nem bővelkedik Csongrád megye. Türelem, és menj be különböző cégekhez, úgy sokkal több az esélyed.
2019. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Általában a mérnököknél jobban keresnek a szakmunkások, én is meguntam hogy nettó 180-at keresek építész diplomával, kőműves vagyok most.
2019. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha te mérnök vagy es a szakmunkas jobban keres nalad, akkor valamit nagyin rosszzl csinalsz. Szerintem kérdező te pedig gondolkozz a koltozesen.
2019. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha valamilyen villamos v. gépész diplomád van (ebbe beletartozik a mezőgazdasági és élipes is), akkor jó esélyed van. A koroddal, hogy is érted, hogy baj van? Nem is értelek. Pont az a generáció vagy, akiből talán nem hiányzik az akarat. (Bocsásson meg nekem minden fiatal, és tisztelet a kivételnek). Ha egy 40 éves szépen elhízott titkárnő lennél és keresnél másik titkári állást sokkal rosszabb lenne a helyzet. Kérdésedre a válasz: Csongrád megyében nehéz mérnök állást szerezni, esetleg nézzél szét bács megyében, sokkal jobb a szitu. Minden cég köteles meghirdetni az álláslehetőséget, másik kérdés, hogy meg van-e rá az emberük....
2019. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Minden cég köteles meghirdetni az álláslehetőséget.."

Ezt honnan veszed ? Azt vesznek fel akit akarnak főleg egy magáncégnél. Még a multiknál is vannak belső pályázatok amikor csak a saját dolgozóknak adnak lehetőséget a szakmai előrelépésre.


Az eredeti kérdésre visszatérve nagyon sok múlik az önéletrajzon. Főként a te korosztályod gyakran nem érzi át ennek a jelentőségét és ezért csúsznak le a lehetőségekről.

Ma az önéletrajz egy reklámanyag amit a HR-es a kezébe vesz és eldönti, hogy szüksége van-e a benne reklámozott szolgáltatásra azaz a te munkatapasztalatodra. Sok jó anyag van ezzel kapcsolatban a neten, érdemes rászánni néhány estét és átdolgozni az önéletrajzot. Vagy felkeresni egy karrier tanácsadót aki átnézi és segít.

2019. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Gépésznek tanulok. A legtöbb végzett ismerősöm kapcsolattal talált munkát, néhányan random keresgéltek és 1-2 ember évek után talált munkát. Az a helyzet, hogy hiába adják elő mindenhol, hogy ez vagy az hiányszakma, sok kisebb cégnél kéne az ember, de a főnök húzza a száját, hogy új embert vegyen fel. Plusz a HR-esek egy része is teljesen alkalmatlan a feladatára. Nem egy olyan sztorit ismerek, ahol felvettek valakit egy céghez és amint megtudták ezt a másik helyen, azonnal átakarták csábítani.
2019. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó válaszadó ✓. De valós a problémád, Csongrád megye nem kiemelkedő ilyen tekintetben, Dunántúl sokkal jobb. Nem költözésre csábítalak. A másik, amit szépen megfogalmazott az utolsó válaszadó, hogy sok hr-es kezébe kerül az önéletrajzod, amivel már redukálódnak az esélyek. De komolyan: olyanok állásinterjún is, mint egy magnóra felvett robotok, ostoba kérdésekkel, műkörmökkel. Fogalmuk sincs mi alapján kell nézni egy mérnököt, csak a a barom, betanított sablonszerű dumájukhoz értenek és az alapján szelektálnak a pontrendszerükkel. Nem beszélve a kérdőívükkel, amiket levélben küldenek, a hajam égnek állt azoktól. Érdekességképp meséltem el, hogy az utolsót kiosztottam, és rám mégis esett a választás.
2019. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!