Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri felszolgálónak tanulni?

Megéri felszolgálónak tanulni?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és gondolkodom a pincér szakmán, nem vagyok valami jó tanuló(3-4), így egyetem kizárva, inkább egy szakmát tanulnék. Mennyire lehet vele keresni? Sokat kell dolgozni , vagy vannak lazább helyek is? Megéri ennek tanulni egyáltalán? Leginkább Budapest érdekel.
2019. jan. 17. 10:20
 1/6 anonim válasza:
67%
Ha szereted hogy tapiznak, akkor igen.
2019. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megéri: nem könnyű szakma, de azzal bárhol el tudsz helyezkedni - ha egy kis nyelvtanulással megspékeled, akkor még külföldön is.
2019. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Semmiképp sem éri meg, sok túlóra, a borravalót vagy megtarthatod vagy nem, ráadásul minden második vendég idióta.
2019. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nagyon hajtós munka, sok túlóra, borravaló mint mondták vagy a tiéd vagy a tulajé, nincs szabad hétvége, stb stb. Keress rá akár itt a gyakorin is, sok infót találsz róla és ha kitanulnád jobb is ha informálódsz.


Kivétel egy vagy két nyelv magas szinten pluszban és akkor is kiválónak kell lenned és kifogni egy nívós helyet.

2019. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Magyarországon semmiképp. Minimálbér (van ahol még abból is vissza kell adni) + jatt (van ahol még abból is vissza kell adni, vagy össze kell önteni).


A vendéglátósok, a szállodák és a kedves vendég pedig nem érti, miért nem tolonganak az emberek dolgozni. Több szállodában is már vendéglátó tanulók voltak az étteremben, mert pincért, azt egyet sem kaptak.


Ezzel a szakmával az a baj, hogy mint ember értéktelen vagy, darab-darab, mindegy ki viszi ki a palacsintát a vendégnek. Adózott jövedelmed nagyon kevés lesz, idő korodban (ha még lesz nyugdíj) konkrétan éhezni fogsz.


Szerintem tanulj egy rendes szakmát, és ha nagyon akarod, próbáld ki a felszolgálást, ma már mindenféle képzettség nélkül felvesznek, annyira nincs ember. Könnyen lehet, hogy 1 óra múlva már meg is unod.

2019. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is tanulj mást, és az alatt az idő alatt nyaranta menj felszolgálónak, ha szeretnél. Felvennének végzettség nélkül is.
2019. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!