Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kínai éttermeknek miért éri...

A kínai éttermeknek miért éri meg ez?

Figyelt kérdés
Több éve a környékemen van egy kínai, de ez a legtöbb kínai kajáldára igaz, hogy egy adag étel (bármilyen hús+köret) 700-800forint . Mégis mi hasznuk van ezen? Hogyan éri meg ez nekik így? Budapestről van szó, számlát is adnak.
2019. jan. 17. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Pénzmosodák. Egyik sem ebből él.
2019. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
55%

Pénzmosás.


Ráadásul a tészta és a rizs filléres tétel, főleg, ha nagyban veszik. A hús pedig, egy szeletből, felkockázva, 2-3 adag is kijön, míg ha azt a méretű húst rántanád, akkor 1 nek(sem)lenne elég.


Van forgalom. Meleg ételt ennyiért nem kapsz. Más, normális étterem meg drágább. A meki meg a gyros meg más kaja kultúra.

2019. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
A stiklis dolgok árucsempészet miatt kénytelenek mindent árulni egyre több lábon állni , számla áfa csalás kábszer és bóvli forgalmazás . De őket is mi a lakosság tartja el ....
2019. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Én azt is megkockáztatom, hogy tényleg hús az a hús...

AMit a múltkor ettem, inkább volt valami "galuska" állaga, de hogy az nem csirkemell volt, az biztos.

(nem szoktam kínaiban enni, a kollégák miatt mentem én is - de csak megerősített, hogy ezután se nagyon menjek)


Nem véletlenül zárja be a Nébih, ha betéved néha 1-1 kínai étterembe...

2019. jan. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Hogy ne lenne hasznuk ezen? Bármelyik gyorsétteremben ez az árszínvonal.
2019. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen szószos dolgokba szoktaj galuskát húsnak álcázni, persze mutatóban van egy kis hús is benne. Ritkán eszek ilyet tele van nátrium glutamáttal, ami ízfokozó és filléres tétel.
2019. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bak Norbert ***** válasza:
81%

Nálunk is 790 Ft a napi menü ( köret, saláta frissen sült ), mégsem veszteséges a dolog, ha egy hónapban így eladható 800 adag, vagy több. Nyitáskor nálunk sem értették, hogy lehet egy gyros pita 490 Ft miközben mindenhol 750 :-). Másfél év alatt sem nőttek annyit az árak, hogy az önköltségi ára a terméknek 400 Ft felé menjen.


Ha jól gazdálkodik, jól tud költségcsökkentő tényezőket alkalmazni, nem is fog elszállni az árakkal, mivel maga az alapanyag ktg. és a kedvezményes áfa sem indokolja a magas árakat. Max télen a zöldség húzósabb.

2019. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Levágják a környék kóbor kutyáit és kijön a hús. Mi úgysem tudjuk megállapítani az ízről, hogy az.e a kínai menü amit rendeltél
2019. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

#7

"Max télen a zöldség húzósabb."


Ja, Norbi, képzeld, épp tegnap vettem egy gyrost a kedvenc gyrososunknál, otthon megettem és nézem, mi történt, ez "megbolondult"? Tele volt hússal és alig volt benne zöldség :D Ja, aztán rájöttem, hogy lassan már olcsóbb a hús (csirke), mint a zöldség... De azért éljünk egészségesen (de így hogy, könyörgöm?)!! :-(

2019. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bak Norbert ***** válasza:
67%

Igen.Nálunk is igy van. Inkább több rétegben hús 1400-as kiló árral és ne 7 dkg hús legyen benne ha nem 15 az még mindig inkább 90 Ft plusz hús, és a vásárló is boldogabb, mint 990-es paradicsom, 490-es jégsali meg 300-as uborka és 300-as lilahagyma.

Helyi beszállító tavaly nyáron saját termelésű uborkája kilónként 150 Ft volt.Októberre nagybaniról elértük az 1000 -1200 Ft-ot.


Keletibe már találkoztunk vegyesvàgott savanyúsággal is helyettesítőnek nem csak káposztával. 😂😂😂

2019. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!