Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftvertesztelői álláshoz...

Szoftvertesztelői álláshoz milyen ismeretek kellenek vagy előnyösek?

Figyelt kérdés

Jelenleg másfél éve dolgozok szoftvertesztelőként, azonban egy nagyon pici cégnél, ahol nem nagyon van lehetőség a fejlődésre, mindent manuálisan tesztelünk. Szívesen átmennék másik munkahelyre szoftvertesztelőnek, azonban pusztán a szakmai tapasztalat mellett (ami kizárólag manuális tesztelés) nem tudok mást felmutatni.

Ez mennyire hátrány?


Sok helyen olvasom, hogy automatizálást is végeznek és oda keresnek embereket. Álláshirdetéseken láttam már Jenkins, JMeter, Selenium, JIRA stb programokat. Lehet értelme ezekkel magamtól ismerkedni, és ha igen hogyan? Vagy csak munkahelyen célszerű ezeket megismerni, hogy ott hogyan és mire használjuk?


Illetve még az ISTQB vizsgáról is hallottam. Ezt is mennyire célszerű magamtól megcsinálni? Olvastam az interneten, hogy ezt a munkahely szokta finanszírozni.


Az egészhez még annyit, hogy diákként dolgozom, de abból egy évig rendesen heti 40 órában passzív féléves egyetemistaként és nem látok rá sok esélyt, hogy befejezzem az egyetemet.


Illetve tapasztalatokat is szívesen elfogadok a szoftvertesztelésről!


Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. jan. 18. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet értelme ezekkel magamtól ismerkedni, és ha igen hogyan?"


A Jenkins pl. egy teljesen ingyenes szoftver, ha azzal akarsz ismerkedni, akkor simán megteheted, hogy az otthon gépedre felrakod és elkezded nyomkodni. Ha kicsit jobban is megismernéd, akkor keress egy egyszerű open source projecetet, és próbáld meg belőni a jenkinst, hogy buildelje le és futtassa a project tesztjeit automatikusan. Ez mondjuk már kicsit devops-jellegű feladat már, de ártani nem árt. JMeter, Selenium szintén ingyenes, azokkal is tudsz otthon játszadozni.


Egyáltalán nem felesleges szerintem, persze olyan mélységű tapasztalatod nem lesz, mintha munkahelyen dolgoznál velük, de legalább nem úgy mész oda egy interjúra, hogy azt sem tudod, hogy eszik vagy isszák őket.


Egyébként meg tesztautomatizáláshoz programozni is érdemes megtanulni legalább alapszinten.

2019. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Mindenképpen megfogom nézni ezeket a programokat, hogy legalább valami fogalmam legyen róluk!
2019. jan. 22. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:
OFF: Most találtam rá erre a kérdésre. És szerintem nekem is hasznos volt a válasz :)
2019. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!