Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógus bértáblán szeretnék...

Pedagógus bértáblán szeretnék kiigazodni?

Figyelt kérdés

Gyakornoknak az számít, akinek 0-2 évig terjedő bármilyen munkaviszonya van? Nem kap többet az, aki már pedagógusi pályán dolgozott korábban?


Illetve harmadik kategóriában, 6-8 éves előzőleges munkaviszony esetén miért csak Pedagógus I. besorolás van, miért nincs több fizetéssel járó Pedagógus II. besorolás?



2019. jan. 19. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A pedagógus II-höz tudok hozzászólni. 24 éve vagyok a pályán, s mikor elindult a rendszer senkit se soroltak automatikusan Ped. II-be. Minősítésen kellett keresztülmennie, ami azért jó nagy munka! Portfólió írás+védés. Az jelentkezhetett, akinek min. 8 év munkaviszony+ szakvizsgája is volt!
2019. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem szakvizsga most is kell a ped 2-höz, én úgy tudom, hogy nem elég a több munkaviszony.
2019. jan. 19. 23:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, most is kell.
2019. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szakvizsga a ped2-höz.
2020. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyakornoknak az számít, aki éppen megszerezte a diplomát és volt olyan szerencsés, hogy rögtön kapott főállást. Ő két évig gyakornok lesz, utána minősítés és átsorolják Ped.I.-be.

Ped.I.-be azok kerülnek egyből, akik korábban végeztek, s rendelkeznek 6 év munkaviszonnyal (ez bárhol teljesíthető) Én kb. 13 éve végeztem tanár szakon, dolgoztam benne óraadóként 4-5 évet, de mivel nem találtam se fél-, se főállást, ezért váltottam. Ha most visszamennék tanítani, akkor Ped.I.-be sorolnának, gondolom a megfelelő idősávba (9-11)

Pár év múlva (szakmában eltöltött 1-2 év) pedig kötelező lenne minősíttetni magam Ped II.-be, ami,mint már előttem fentebb is írták, nem kis meló.

2020. aug. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!