Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félbehagyott egyetem nagy...

Félbehagyott egyetem nagy hátrány programozóként, ha a későbbiekben nem csak sima kóder vagy tesztelő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Ja, az alapszak (Matematika BSc) megvan, a mesterszakot elkezdtem másfél éve, de nem sok mindent végeztem el belőle eddig.


A mesterséges intelligencia például érdekelne, izgalmasnak tűnik, amit eddig tanultam belőle.



2019. jan. 20. 09:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Kiegészítő infó: az a gond, hogy az az MSc, amire járok (Matematikus MSc), kizárólag nappali tagozaton van, cserébe meglehetősen nehéz, nagyon sok energiabefektetést igényel(ne), ugyanakkor, ha 5 %-a hasznosítható a gyakorlatban annak a tudásnak, amit átadnak, akkor sokat mondok. (Tudom, én választottam...)


A másik oldala az éremnek, hogy viszont, ha elmennék dolgozni programozói állásba, akkor szeretnék matematikailag, algoritmikusan igényesebb (és minél kevésbé technikai jellegű) munkákat is végezni előbb-utóbb, oda viszont jól jön a minél magasabb végzettség.

2019. jan. 20. 10:06
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem önmagában már az is baromi nagy hátrány, hogy matematikusként akarsz más szakmát végezni.


Nézz szét az állásportálokon, hogy mennyi kívánt állás van, aminek megfelelsz. Szerintem nagyon csekély lesz ez a szám.

2019. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Az előző kommentelőnek nyilván nem sok köze van a témához. Nálunk IT cégnél senior/menedzsment pozikban is vannak fejlesztői területen matematikusok, junior pozícióknál pedig ha kérnek diplomát, a matek általában ott van opcióként. Hosszútávon biztosan nem árt egy infós mester, de nem az fog dönteni hanem a tapasztalat.
2019. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

"Az előző kommentelőnek nyilván nem sok köze van a témához. Nálunk IT cégnél senior/menedzsment pozikban is vannak fejlesztői területen matematikusok, junior pozícióknál pedig ha kérnek diplomát, a matek általában ott van opcióként. Hosszútávon biztosan nem árt egy infós mester, de nem az fog dönteni hanem a tapasztalat."


Ennek a kommentelőnekk nyilván nem sok köze van a témához. Fent leírta a kérdező, hogy seeeeemmihez nem ért, ami releváns lenne. Az meg, hogy a tapasztaltabb programozók nagy része nem IT végzettségű, szimplán azzal magyarázható, hogy egyszerűen nem volt régen klasszikus IT/programozó szak Magyarországon.

Nekem is volt menedzsmentben főnököm matematikus, de magához a programozáshoz természetesen köze nem volt. Nem is tudom minek hoztad fel a menedzsereket, nekik nem kell érteniük a programozáshoz, nem ez a dolguk.


És még egyszer: itt nem a diplomával van baj, az a kutyát nem érdekli, hanem hogy nem ért semmihez, ami ide számítana.

2019. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy semmihez sem értek, csak, hogy nem egyetemi keretek között tanultam meg. Itt egyetemen ilyen parciális differenciálegyenletek numerikus közelítése meg hasonló nyalánkságok mennek, ami úgy kb. annak jó, aki fejleszteni akarja a meglévő és kb. minden hétköznapi ember számára tökéletesen megfelelő numberikus szoftvercsomagok (pl. Mathematica, MATLAB) belső algoritmusait. Ilyen munkahely viszont nagyon kevés van, és PhD a minimum.


Rálátok amúgy arra is, hogy mit tanulnak Programozó Matematikus szakon, jelentős átfedés is van velük, és hát ők is max. 5-10 % olyat tanulnak, ami egy informatikai cégnél, egy klasszikus programozói munkakörben hasznos lehet. (kivéve, aki elmegy kutatónak)

2019. jan. 21. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Én vezető fejlesztőként és system architectként dolgozom (2 helyen is, van hogy egyszerre), semmilyen diplomám vagy egyéb végzettségem nincs, ennek ellenére nagyon nagyra értékelik a munkámat és brutálisan jól keresek vele.

Általánosságban felismert, hogy a papír nem sok mindent jelent ezen a területen (hacsak nem olyan specializált terület, ahol valóban szükség van rá, pl. robotika, de ott sem kérik mindig).

2019. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: Köszi szépen a választ! A legnagyobb bajom, hogy elég nagy vargabetűvel jutottam el oda, ahol most vagyok. Több egyetemi szakot és tanfolyamot is félbehagytam korábban, mire végre be is fejeztem egyet. Sokáig magántanítást nyomattam és más alkalmi munkákat vállaltam, ebből jött be annyi pénzem, hogy a rezsit ki tudjam fizetni. Tudtam, hogy ez hosszútávon nem okés, de addig is húztam vele az időt, amíg ki nem találok jobbat.


Most jutottam el oda, hogy motivált vagyok, és szeretnék elhelyezkedni "rendes állásban".


De itt van a nyakamon ez a mesterszak, és elég rosszul mutatna, ha még ezt sem fejezném be. Ha viszont mégis, akkor ~1 évig továbbra sem fogok tudni főállásban dolgozni, mivel csak nappali tagozat van és rengeteg energia befektetését igényli. Munka mellett nem megy, azt látom másokon.

(De azért teljesíthető a szak, csak az órákon jelen kell lenni és az energiát bele kell tenni! Már eljutottam oda, hogy bármit meg tudok tanulni, ha kell...).

2019. jan. 21. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező egy kérvényt, de legalább egy kérdést megérhet a kari tanulmányi osztályon (esetleg közvetlen a dékánnál), hogy egyéni tanrendben folytathasd a tanulmányodat. Munkára és megélhetési problémákra hivatkozva, nem kell kötelezően megjelenned az órákon. Persze ettől még a tananyagot el kell sajátítani, nyilván le kell vizsgázni, de mikor is lenne jobb tanulni, mint hétköznap 5-7h szellemi munka után, este 10 órakor. (értsd az iróniát, én is ezt csinálom :D csak telejesen más szakmában)
2019. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kérdésre válaszolva (igaz csak közvetetten vagyok érintett eféle programozásban), nem hátrány.
2019. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!