Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hűtő, légtechnikai rendszersze...

Hűtő, légtechnikai rendszerszerelő + Hűtő, klíma és hőszivattyú berendezés szerelő OKJ párossal mennyire nehéz elhelyezkedni és mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
Kezdőként.

2019. jan. 21. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit keresnél, azt nem tudom, de igény egész biztosan van rá.


Szezonban alig lehet találni egy klímást, és ma már nem luxus otthon sem a klíma, egyre többen veszik. Mióta már Tescoban, Praktikerben lehet kapni, meg áruhitelre, azóta a kisember is megengedheti magának.

Szóval egyre több készülék van üzembe helyezve, így a következő években biztosan szükség lesz szerelőre.

És a nyarak is egyre melegebbek.

Valamint ugyanezek a szerelők végzik az évenkénti tisztítást is, értelmes ember megcsináltatja a saját egészsége érdekében, éppúgy, mint a gázkészülékek felülvizsgálatát fűtési szezon előtt.

Pedig ez csak egy fertőtlenítő folyadék befújása, de ez sincs ingyen!


Hőszivattyús, hűtős téma: tegnap válaszoltam meg egy kérdést, ahol a kérdező arra panaszkodik, hogy elromlott a Candy szárítógépe, és nem éri el a szakszervizt. Majd később mégis elérte, és mondták neki, hogy mennyire leterheltek. Szóval több a munka, mint a kapacitásuk.


Mostanában sokaknak lehetősége nyílik a régi, korszerűtlen gépeket lecserélni újakra, a kormány programjainak köszönhetően.

Tehát igaz, hogy korszerű, modern gépeik lesznek az embereknek, de azt mind tudjuk, hogy azok meg nem szokták 10-20 évig bírni.

Szóval én azt mondom neked, hogy ezzel kiemelkedő fizetést is el lehet érni.

Kevés a szakember, nehéz szerelőt találni, annyit kérnek el, amennyit csak akarnak.

Kezdőként egy szervizben megszerzed a gyakorlatot, mellette már 1-2 év után vállalkozhatsz, meglátod, mennyi megbízást kapsz, az alkalmazotti melót idővel ott is hagyhatod, ha nem tetszik.

De szerintem meg fogják fizetni, mert a cégek is nehezen találnak majd utánpótlást.

Van egy kollégám, bejelentett munka mellett vállalkozó, de csak nyáron van néhány megbízása. A többi időben szünetelteti a vállalkozást, semmit nem kell fizetnie utána. Nem tudom, milyen vállalkozási forma ez, de az év nagy részében olyan, mintha nem is létezne, tényleg egy fillérjébe sem kerül.

Amikor meg szezon van, akkor aktívvá teszi a vállalkozást és adózik a bevétel után.

2019. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!