Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megfelelő érvek a béremelésre:...

Megfelelő érvek a béremelésre: átlagbér emelkedése árszínvonal növekedése bérrobbbanás lakás ás albérletárak szárnyalása minimálbér és gar bérmin emelése és több éves emelés nélküli munkaviszony?

Figyelt kérdés

Ha béremelést akarok a melóhelyen és megkérdezik tőlem mire fel kérek emelést én meg ezt sorolom fel

- emelkedik az átlagbér évek óta

- bérrobbanás szinte mindenütt (állítólag.... khm...)

- emelkedik az árszínvonal az élet minden területén termékek és szolgáltatások

- emelkedik évek óta a minbér és gar bérmin

- a lakás és albérletárak pár év alatt 3x akkorák lettek

- és a fő érv: több éve itt vagyok és zéró emelést kaptam


Szóval ez így együtt vagy akár külön külön is nem bőven elég érv az emelésre?


2019. jan. 23. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
igen
2019. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Ennek a nagy része egyéni szoc probléma amire nagy ívben tesz a munkáltató.


Számukra csak az a kérdés hogy megér-e nekik több pénzt a te munkád, vagy ha nem, akkor találnak-e mást ugyan annyiért a helyedre.

2019. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Igen, azt probald alatamasztani, hogy miota felvettek, novekedett a produktivitasod, az erteked a munkaltatod szemszogebol, mert tenyleg a felsoroltak max a te problemaid.
2019. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

"és a fő érv: több éve itt vagyok és zéró emelést kaptam"


Erre kapni fogsz egy kérdést: hogy miért kellett volna emelést adnunk? Mi olyat tettél le az asztalra ami ezt indokolná?

Magyarán az elért eredményeid függvényében kellene inkább emelést kérned. Ha eddig nem kértél akkor vagy nagyon bizonytalan vagy önmagadban vagy te is tudod, hogy nem sokat ér az amit csinálsz. Legalábbis nem ér annyit, hogy emeljék a béred.

Az első 5 érv olyan dolog, hogy kit érdekel? A piac diktál, erről nem tehet a munkáltatód. Ha meg akar őrizni a munkáltatód akkor úgyis emel (vagy emelt volna) ha meg nem akkor lépjél onnét.

2019. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként ha fontos pozícióban vagy, esetleg egyedül csinálod a cégnél az adott feladatokat akkor lehet, hogy elegendő lenne belengetni, hogy máshova mész. Kaptál egy jó ajánlatot és fontolgatod, hogy továbbállsz. Ha meg akar őrizni a munkáltatód, akkor meg fogja kérdezni mivel tarthat ott. Erre nyilván te mondhatod a béremelést.
2019. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
En kozoltem hogy emeltek vagy felmondok
2019. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"En kozoltem hogy emeltek vagy felmondok

"


Én meg láttam itt nem egy embert aki épp ezt csinálta amit mondtál aztán szépen pofára estek mert a főnök vállat vont és mondta hogy holnap jöjjön be a papírokért.

2019. jan. 24. 08:34
 8/21 A kérdező kommentje:

"Az első 5 érv olyan dolog, hogy kit érdekel?"


Kit érdekel? Bakker téged nem érdekel hogy drágább piacon a krumpli?? bakker ha venni akarsz krumplitt KELL hogy érdekeljen merrt az eladó olcsóbban oda nem adja úgyhogy választhatsz perkálsz többet vagy nem zabálsz.


nem is értem a hozzászólást.

2019. jan. 24. 08:36
 9/21 A kérdező kommentje:

"Egyébként ha fontos pozícióban vagy"


Nem vagyok abban értelmszeráen szerinted ha abban lennékl meg mernék velem tenni hogy évekig nem emelnek?


A tesóm fontos poziban van távközlis multinál és ott félévente (fél év!!) van ütemezett bértárgyalás.


Ott nem merik megtenni hoyg akár 1 évet is emelés nélkül hagyjanak, mert akkor az értékes ember elmegy 20 másik heyl várja tárt karokkal másnapra-

De ő egy ÉRTÉKES ember aki választhat ezer heyl közt.


Én meg annak is örülhetek ha helyem van valahol.

2019. jan. 24. 08:39
 10/21 A kérdező kommentje:

"akkor találnak-e mást ugyan annyiért a helyedre."


Ez akkor fog csak kiderülni ha elmentem és kit talál és mennyiért. De akkor nekem már midnegy lesz mert nem vagyok ott = értelmetlen felvetés.


és ha kiderül hogy erre a munkakörre másfélszer ennyiért sincs ember az rajtam segít ha már ott se vagyok?

2019. jan. 24. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!