Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félévente 250 e Ft diákhitelt...

Félévente 250 e Ft diákhitelt megérheti-e felvenni, visszatérülhet-e?

Figyelt kérdés

A munkaerőpiacon ezzel:


a.) Magyarországon 130 e Ft-ot keresnék.

b.) Angliában 3x ennyit kb.


Külföldöt tervezek.



2019. jan. 24. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Azzal így tisztában vagy, hogy hiába keresnél Angliában 3x ennyit, az élet is annyival drágább?

Idővel nyilván visszafizetnéd, de ha bármi miatt nem tudsz tovább külföldön dolgozni, a 130k itthon siralmasan kevés fizetés.

2019. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok. Itthon mindig lesz munkám, ez biztos (hiányszakma). Csak hát igen, a fizetés nagyon alacsony..
2019. jan. 24. 11:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A probléma, hogy Angliában pedig a 390 nagyon kevés, még itthon sem egy nagy eresztés.

Szerintem nem éri meg diákhitelt felvenni ilyen jövedelmi kilátások mellett, ha a duplája lenne, akkor talán működhetne, de ezzel így a minimum törlesztőrészlet a kamatot sem fogja fedezni (tehát az adósságod csak nőni fog) és előtörlesztésre sem igazán lesz lehetőséged ennyi jövedelem mellett.

2019. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Diakhitel2 kamatmentes, diakhitel1 meg ami szabad felhasznalasu 1-2% kamat.

En mar felvettem ,hogy elvegezzek egy tanfolyamot egyetem mellett, . Azzal a tanfolyammal, szakmaval netto 350-400 ezret fogok keresni.tehat nekem megerte felvenni.

2019. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a garantált bérminimum, erre nem érdemes felvenni, hiszen egy érettségivel is megkapod a legtöbb helyen, akkor miért "fárasztanád" magad egy 4 éves képzéssel és 1,5 millió hitellel? Valamilyen más szakmát nem tudsz elképzelni magadnak, amibe megéri befektetni?
2019. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"de ezzel így a minimum törlesztőrészlet a kamatot sem fogja fedezni (tehát az adósságod csak nőni fog"


Ez nem igaz. Legalábbis a jelenlegi kamat környezetben nagyon nem igaz.


(De amúgy én is butaságnak tartom, hogy évekig tanulj és aztán 130-ert dolgozz. Ennyi pénzt iskola nélkül is kapsz.)

2019. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Megéri felvenni a maximumot és berakni 4,5%-os állampapírba.


A diákhitel kamata 2,2%. Bármikor ingyen előtörleszthető.


Költhetsz is belőle, ha olyanra költöd ami létfontosságú vagy befektetés pl. tanulás amivel utána többet kereshetsz.


"a minimum törlesztőrészlet a kamatot sem fogja fedezni"


8280 Ft a minimális havi törlesztő jelenleg.


4,5 millió feletti tartozásodnak kell lennie, hogy ne fedezze a kamatot a törlesztő.


Diákhitel 2 esetén meg 0% a kamat, tehát bármennyi tartozásod lehet akkor is csökkeni fog.


És akkor sincs gond ha mondjuk 20%-ra emelnék a kamatot továbbra is csak a fizetésed 6%-át kéne csak fizetni és nyugdíjkorhatárkor nullázodna a tartozásod.

2019. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2 millió ft körüli hitelösszeg nem vészes, ennyit vissza lehet fizetni még egy rosszul fizető munkával is. Egy jóval pedig akár 1-2-3 év alatt.


Viszont a sztori több sebből vérzik.


Ha hiányszakma, akkor nem ilyen nevetségesen alacsony bért kapsz.

Titok, hogy mi ez a szakma?

Talán a fix munkahelyed ennyit fizet, mert pici családi vállalkozás, magyar kézben. Az nem jellemző valóban, hogy többet fizet.

De ha tényleg hiány, akkor van rád kereslet, és hidd el, azt megfizetik.


A másik, hogy ennél lényegesen többet kereshetsz bármelyik gyártósoron, de igazából bárhol, diploma nélkül is.

A lényeg, hogy multihoz menj, de ajánlat van bőven.


130-ért nem érdemes továbbtanulnod.


Az angliai meló sem ilyen fekete és fehér, ahogy leírták, hogy az összes pénzed el fog menni, mert annyival drágább az élet. Ugyanmár!

Vagyis persze, drágább, csakhogy ott ehhez alkalmazkodnak!

Ott nem egyedül bérelsz lakást, vagy 2 ember, hanem 5-6 fő!

A magyarok pedig nagyon gyakran vendéglátásban dolgoznak odakint, és így kajára nem kell költeniük. Vagy csak minimálisat.

De ha nem vendéglátás, hanem szervezett munka, akkor is sok esetben biztosítanak munkásszállást.

Angliában szerintem mindenkinek van ismerőse, több is. És szerintem nagy részük elég jelentős összeget tud félretenni, úgy, hogy élni is tud rendesen.

Nekem is több ismerősöm kint van, biztosan megéri nekik, hisz ha nem érné meg, akkor nem lennének ott. Egy pincér srácot konkrétan tudok, kb 3 éve van kint, bulizik, szórakozik, és eddig 4 millió ft megtakarítása van. Még egy pár évig nem is szándékozik hazajönni.

2019. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Neked nem hogy diakhitelt nem eri meg felvenni, a diakigazolvany koltseget sem eri meg befizetni. 30 eft-ot BARMILYEN munkaval megkeresel, teljesen folosleges, butasag ezert diplomat csinalni. Akkor is ha szereted ezt a munkat...
2019. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kamu. Ápoló Bsc-ről van szó. Az a baj, hogy túlságosan is szeretem, mintsem, hogy lemondjak róla.. De itthon rosszul fizet.
2019. jan. 24. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!