Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával tényleg...

Közgazdász diplomával tényleg csak olyan irodai aktatologató munkákat kapnék, amit egy 8 általánost végzett is el tudna végezni?

Figyelt kérdés

Pl egy HR-es is mit csinál,állásinterjúkat tart,emberekkel beszélget.Nem hiszem,hogy ez olyan komoly szakértelmet igénylő feladat lenne.A marketing is egy semmilyen “tudományág”.

Jelenleg gazdálkodás és menedzsmentet tanulok,de erősen gondolkodom,hogy szakot váltok,nekem nem igazán jött be eddig.Meg ha elegondolok,nem tudom hogy milyen munkát kapnék egyáltalán ezzel vagy hogy egyáltalán mihez fogok érteni ezzel



2019. jan. 29. 02:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha ostoba vagy akkor igen amúgy nem
2019. jan. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Logisztikus, beszerző, kontroller leszel többnyire.

2019. jan. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%

Dehogy lesz ennyi ésszel kontroller, előző...

Kérdező, melyik egyetemre jársz?

2019. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem kapod össze magad akkor sok jóra tényleg nem számíthatsz, de ez nem a diplomád miatt lesz. Ergo hiába fogsz átnyergelni egy másik szakra ilyen hozzáállással és gondolkodással ott sem fogod többre vinni.
2019. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Zolály ***** válasza:
100%
Ha psz-re, ak-ra vagy gazdelemzőre mész, akkor tuti nem. VAGY ha elmész pénzügy/közgazd. elemző mesterre, akkor sem. ;)
2019. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 TappancsMancs ***** válasza:
94%

"A marketing is egy semmilyen “tudományág”."


Erre azt tudom mondai, hogy interneten még 1 ! pontos leírással sem találkoztam ami a marketing menedzser feladatait leírta volna. Még a közelébe sem sikerült találni és ez az amit szeretnek mindenre rámondani, hogy az a marketing. Valójában nagyon összetett munka.

2019. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem feltétlenül, de akár logisztikus leszel, akár kontroller, akár marketinges, halálra fogod unni magad, szerintem minden közgazdász munka tipikus vegeatáló életmódot vonz maga után, szóval nem sokkal izgibb, mint az irodában pötyögni.
2019. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Zolály ***** válasza:
100%
7-es, ez szerintem nem igaz a jegybanki elemzőkre, befektetéselemzőkre, pénzügyi matematikusokra, aktuáriusokra, könyvvizsgálókra, valszeg a marketingesekre sem.... egy mesterdiplomával egész érdekes állásokat be tudsz tölteni.
2019. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen hulyesegeket ne irj az egyik legkeresetebb diploma miert sajnalod le magadat. Barmilyen penzugyi teruleten nagyon szepen el fogsz tudni helyezkedni s még előrejutasi lehetőséged is lesz. Sok sikert!
2019. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Gazdálkodás menedzsmenttel is vannak lehetőségeim?

Mert elhiszem,hogy egy alkalmazott közgáz az jó,de az ilyen menedzsment nem tudom mire elég.Itt olyan kevés közgázt tanultunk eddig,hogy még szakközépben is többet tanultam a közgazdaságtanról,mint itt.Én meg pont a közgazdaságtan érdekelt volna.De itt meg szinte csak üzleti dolgokkal foglalkozunk

2019. jan. 30. 00:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!