Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakma illik hozzám...

Milyen szakma illik hozzám ezek alapján?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, és jelenleg targoncásként dolgozom egy raktárban, de szeretnék számomra "értékesebb" munkát végezni, de abszolút nem tudok dönteni, milyen szakmát válasszak...

Humán beállítottságú vagyok! Tehát matekból, meg a műszaki dolgokból sosem voltam jó, meg őszintén szólva nem is érdekeltek sosem. Az informatika sem az én világom(ez is reál tárgy - nemde?!)! Nem bírnám magamat elképzelni egy irodában ülve egész nap egy számítógép előtt.

Én inkább a fizikai munkát szeretem, de az se lenne baj, ha gondolkodni is kéne.

Tehát a fizikai - és a szellemi tevékenységet igénylő munka közötti munka lenne számomra legmegfelelőbb, úgy érzem.

A raktári munka az abszolút nem igényel komolyabb agyi tevékenységet.

Van érettségim, és OKJ képzésben gondolkodom, mert munka mellett fogom tudni csak csinálni a képzést, amit választok.

Épületgépészen gondolkodtam, de rájöttem, hogy ez nem nekem való lenne.

Meg a hegesztőn is gondolkodtam, de elég káros szakma - főleg egy asztmásnak...



#hegesztő #épületgépész #milyen szakma illik hozzám
2019. jan. 29. 21:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Végső elkeseredésemben azon gondolkodom, hogy megpróbálok valami szerelői - vagy műszaki szakmát - azok úgyis jól keresnek mind Magyarországon - mind külföldön - hátha megszeretem! Egyszerűen nincs jobb ötletem....
2019. jan. 29. 21:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Targoncapszichológus.
2019. jan. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akármekkora suttyó ez a hozzászólás, jót nevettem rajta! :,D
2019. jan. 30. 06:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg villanyszerelő?

Munkahely válogatja, de ez a kétkezi és a szellemi munka között van.

Én is azt akartam tanulni estin, bár inkább az informatikát választottam.

Mifelénk Pest megyében eléggé hiány szakma, és a környékbeli esti sulikban mindig hirdetnek képzéseket.


Egyébként nem kell az informatikától tartanod. Több fajtája van, szinte csak a programozó ül egész nap a gép előtt.

Rendszer üzemeltetőként (a rendszer gazda új neve) pl gyakran kellene szerelned is, vagy hálózatokat építened. Nézz körül egy kicsit a témában.

2019. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató ötleteket adtál! Köszönöm!

Az informatikai pálya nem olyan, hogy azért elég profinak kell lennie a számítógépes "dolgokban", hogy ezen a területen dolgozhasson valaki?

2019. jan. 30. 22:25
 6/6 goaus ***** válasza:
Villanyszerelést ajánlanám. Jó szakma, nem tudják annyira robotizálni, van jövője, jo pénz.
2019. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!