Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próba idő alatti felmondás?

Próba idő alatti felmondás?

Figyelt kérdés

Három hónap próbaidőben állapodtam meg a jelenlegi cégemmel, viszont kaptam egy jövedelmezőbb ajánaltot amit szóban el is fogadtam. Pénteken már oda kell mennem.


Hogy megy ez ilyenkor ?


Benne vagyok a három hónapban így élhetek a jogommal és indoklás nélkül felmondhatok. Ez tiszta sor.


Viszont, hogy adjam át ?


Az működik, hogy csütörtök reggel bemegyek és átadom a felmondásom. Majd a HR-en leadom a kapott tárgyakat stb. És onnantól mehetek haza ? Vagy illik végigdolgozni azt a napot ?


Illetve azt a napot teljesen kifizeti a munkáltató ?

21 nap szabadságom van. Ilyenkor időarányosan lesz kevesebb az új munkahelyemen. Viszont a jelenlegi munkahelyemen nem vettem ki egy napot sem. Így azzal a két nappal mi lesz ?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. jan. 30. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Általában illik végig dolgozni a napot. Indokolnod semmit nem kell senkinek.

A ki nem vett szabadságot általában kifizetik.

2019. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Próbaidő alatt nem felmondás van, hanem munkaviszony megszüntetése...

Rajtad múlik, ledolgozod a napot vagy sem, a szabadságot meg kell váltaniuk.

2019. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Tévedsz, utolsó, ez hivatalosan azonnali hatályú felmondás, indoklás nélkül, mivel erre van joga mindkét félnek a próbaidő alatt.
2019. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csütörtökön bemész, 2 példányban írd meg a felmondásodat, átadod, a sajátodat aláíratod, hogy átvették, a napot végigdolgozod (nem , nem fizetnek ki, ha nem dolgozod le a napot) a munkaeszközökkel nap végén elszámolsz és másnap mehetsz az új helyre.

A fizetésedet a kilépő papírokkal együtt elvileg 5 munkanapon belül kell megkapnod - de mivel hó vége van, lehet, hogy ha pl a többieknek 10.-én fizetnek, akkor Te is akkor fogod megkapni.

2019. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


És olyat nem csinálhatok, hogy reggel beadom a felmondásom majd leadom a munkaeszközeim és mivel van két nap szabadságom januárra amit nem vettem ki (időarányosan) csütörtökre kiveszem és hazamegyek ? A másik napot elvileg kikell fizetnie a cégnek, ha jól tudom.

2019. jan. 30. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt a munkahelyeddel kell megbeszélned, nem kötelesek kiadni a szabadságodat - azt ugyanis előre kellett volna jelezned a munkáltatónak.

Ha nem dolgozod le a napot, nem kötelesek kifizetni.


Egyébként az a 2 nap sem feltétlenül 2 nap szabadság, mivel 21 osztva 12 hónappal, az csak 1,75 (1 hónapra eső szabadságnap)

2019. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor kifizetik ? Vagy mi lesz a két napommal ?


Persze igen 1.75, de gondolom az új munkahelyemen 19 napom lesz. Ott is 2 nap munusszal fognak számolni. Ebből következtettem.

2019. jan. 30. 15:11
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

A szabadság az igénylős dolog és lehet, hogy kiadják. Meg kell beszélni. A felvett munkaeszközök hiánytalan, tételes és megfelelő állapotú leadásáról is legyen papírod.


Ha nem akarod a napot ledolgozni, ne dolgozd le és mivel a próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú, így egyébként is ingyen dolgoznál.


"79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,"


[link]

2019. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amikor próba idő alatt mondtam fel, akkor szombaton dolgoztam, vasárnap-hétfőn pihenős voltam és kedden kellett volna megint mennem. Én már kedden tudtam, hogy nem akarok menni, viszont szombaton nem volt hr, csak hétköznap, így hétfőn bementem, hogy akkor én én most felmondok. Közölték, hogy pihenő alatt nem tehetem, de megoldottuk hogy keddre dátumoztam ők átvették és már utána be se kellett mennem. Most nem tudom, hogy pl szabi alatt lehet-e felmondást benyújtani.

A legegyszerűbb, hogy kifizetik azt a két napot, de beszéld meg a hr-sel.

2019. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"így egyébként is ingyen dolgoznál."


Azért ez nem egészen így van - ha ledolgozza a napot, akkor ki is fizetik.

2019. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!