Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú ennyire véresen...

Állásinterjú ennyire véresen komoly lenne?

Figyelt kérdés
Január 4.-én voltam egy állásinterjún, szörnyű volt, azonban a többivel sem volt szerencsém. Úgy érzem, hogy ostoba kérdéseket tesznek fel. Eddig majdnem mindenütt azt kérdezték, hogy a mi cégünk (ahová jelentkeztek) szerintem mivel foglalkozik? Már szót sem érdemel az a tény, hogy olyan érzésem van, mintha vizsgáztatnának. Többek között olyan objektumról kérdeztek meg, amiről ugyan tanultam, de nem szakterületem. Már fogalmam sem volt. Ez a legutóbbi állásinterjú is kezdett olyanná válni, mintha "mit keresek, vagy mit akarok itt", mi a francért jelentkeztem. Én érzem, hogy ezek a HR-esek nem a valódi, dolgozni akaró embert keresik, hanem arra mennek, hogyan vigyük be a málnásba?

2019. jan. 30. 17:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Ezt munkahely válogatja. Egy megpályázott mérnök munkahelyen pl az általad elmondott stílust szívesen alkalmazzák. Igazából majdnem mindegy mit mondasz, csak jól vágd ki magad. Igen, jól érzed, hogy a HR dolgozók igyekeznek minél jobban bevinni a málnásba, elvárják, hogy talpraesett legyél. Ne bánjad, ha azt a munkahelyet nem fogod megkapni, bár nem írtad le miről volt szó, és, hogy álmaid munkája lett volna-e. Sajnos egyet kell, hogy értsek veled, hasonló történeteim vannak, nekem akkor volt szerencsém, amikor pont nem ezekhez kerültem, hanem a közvetlen főmérnökkel tudtam beszélgetni, magánéletről és az adott szakterületről. Nem túráztatott, hanem a végén azt kérdezte, hogy szeretnék-e itt dogozni.

U.i.: ebbe bele kell jönni, hogy el tudd magad adni

2019. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%

Én is azért nem találok munkát :D Kö..g hrsek miatt,.

Én voltam egy olyan interjún ahol megkérdzeték mi a hobbim? Mit szeretek csinálni? Mondtam erre otthon ülök, nincs pénzem hobbira. Erre azt mondták hogy sajnos erre az állásra olyan munkaválalót várunk elsősorban akik űznek valamilyen hobbit, sportot vagy ilyesmit.


Régen a Kádár rendszerben amiben én sajnos nem éltem, mivel 93-as születésű vagyok, de ott nem voltak hrsek. meg az anyám kínja, ha valaki értett az adott szakmához, és dolgozni akart felvették, aztán ott bizonyitott.

Nem voltak ilyen kávézgató kislányok, akik egy bölcsészkart elvégeztek és ők a mindentudok, meg ők határozzák meg más emberek karrierjét. Hát ba..ák meg.

2019. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Első: mérnöki munkahely:))))). És sajnos amikor megkérdezték az objektum működési elvét, azt mondtam, hogy nem tudom, de szívesen meghallgatom, hogyha elmondaná:))) Valószínű ezzel el is vágtam magam, nem fognak keresni, de öszintén szólva nem is bánom.
2019. jan. 30. 17:30
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

A HR-es egy külön állatfaj.

Én rühellem őket, normálissal még nem találkoztam.

A jelenlegi munkahelyre az interjún,a hr-es egy teljesen más munkaköri leírást adott meg. Asszisztensnek jelentkeztem. Olyanokat ígért mint statisztika kezelés, kapcsolattartás az ügyfelekkel, prezentációkészítés, stb.


Örültem neki, elvállaltam az állást. Csak aztán rájöttem, hogy ezek közül egyik sem volt igaz. Valóban felvettek asszisztensnek, de amióta csak itt dolgozok (kb fél éve) lelketlen,monoton ctr+c, ctrl+v Excel munkát végzek.


Egyébként én is hasonlóan érzek az interjúkkal kapcsolatban mint te. Mintha bűnügyi kihallgatásra mennék ahol én lennék a vádlott.

Többször is volt már, hogy teljesen elvették a kedvem a az interjú alatt, és azon gondolkoztam, ha esetleg felvennének, hogy rázzam le őket.

2019. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

"bűnügyi kihallgatás" :D

Szerintem nem tetted rosszul, amiért kérted mesélje el neked a működési elvét. Bátor, de ezt respektálják. De valóban az a tény, hogy ki kell vágnod magad, és szokni kell ezeket az interjúkat. Nem arra mennek, hogy szakembereket találjanak, hanem egy pókerarcút, aki mindenre válaszol határozottan.

2019. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Voltam, nem kevés ideig HR-es.


Hidd el, megvan az oka a fura kérdéseknek. És hidd el, hogy KOMOLY diplomákkal jöttek oda olyan kretének, hogy befostam. Volt amikor tényleg átmentem a kollégákhoz és kérdőre vontam őket, hogy ők trollkodnak-e, mert tényleg annyira sötét volt a jogi diplomás lányka!!! Vagy amikor az informatikus gyerek betépve jött be 2.fordulóra!!!

2019. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

#6, egész őszintén, mi értelme van a hobbimat firtatni? Úgyse mondom el, hogy a szabadidőmben swinger klubbokba járok vagy továbbtanulok, arra meg nem vagy kiváncsi, ha azt kamuzom, hogy olvasok és zenét hallgatok


Vagy mondjak 3 jó és három rossz tulajdonságot! Eleinte kamuztan valami polkorrektet, erre jöttek a még hülyébb kérdések, hogy ez hogy hat a munkámra. Manapság igazat mondok: rugalmas vagyok, tanulékony és önálló, de rendetlen az asztalom, feledékeny vagyok, kíméletlenül őszinte és nem hazudok nagyüzemben (ez az én szakmámban hátrány lehet XD)...erre meg azt kapom, hogy sablonos vagyok meg nem alkalmas vezetőnek.


Mit tudok a cégről? -amit 3 perc alatt elolvastam a nezen amíg odakint ültem és arra vártam, hogy gyere már, meg amit a fejvadász elmondott, aki idehívott....te mit tudsz rólam, mert te kerestél meg


Kedvencem, amikor a HRes van csak bent vagy egy alkalmatlan szakmai vezető, aki olyan szakmai dolgokat kérdez, amit vagy ő se ért vagy pedig olyan slap, hogy a pályakezdő mérnököktől nem volt pofám megkérdezni, amikor én interjúztattam (külön vicc, mikor nem tudja azt sem, az adott szót vagy rövidítést hogy kell kiejteni)


És ne érts félre, sok itteni válaszolóval ellentétben nem nézem le a HR szakembereket, dolgoztam együtt olyannal, akinek elmondtam az igényeimet és rendesen előszelektált telefonon, úgy, hogy mindenkinek az anyagát megjegyzésekkel, sirrendbe rakva (szakmai kérdések csak, semmi egyéb nem érdekelt, olyat is felvettem, akit korábbi munkahelyen én rúgattam ki)

Meg olyan interjún is voltam, ahol úgy vezette a HRes a beszélgetésem a szakmai vezetővel, hogy szinte észre sem vettük, de belefértünk a rövid időbe és mindent átbeszéltünk.

2019. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

"mérnöki munkahely:)))))"

Tisztában vagy vele, hogy a mérnöki munkahelyek döntő többségén nem a HR-es interjúztat, hanem a szakmai csapat, akivel dolgozni fogsz? A HR szerepe kb. annyi, hogy megnézze, nem ordas nagy kamu az önéletrajzod és hogy képes vagy a kulturált társas viselkedésre.


Azért érzed úgy, hogy vizsgáztatnak, mert vizsgáztatnak. Mégis mi alapján kellen eldöntenünk, hogy felveszünk-e valakit, ha nem a szakmai tudás alapján?

2019. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Tőlem azt kérdezték miért akarok náluk dolgozni. Erre az lett volna a jó válasz ha elalélok mint a szűzlány aki először fog f..szt, hogy milyen büszke lennék ha egy ilyen hires cég felvenne a csapatába. Mondtam hogy a poziciót találtam érdekesnek nem a céget. Nem tetszett nekik.
2019. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#9 tőlem is szoktak ilyet


De a kedvencem, leváltottak egy ideiglenes középvezetői pozícióról, felmondtam, utolsó héten megjött az új vezetés, új gyárigazgató beszélni akar velem, én nem akartam, megvolt az új helyem, bemutatkozás, első kérdés miért jelentkeztem ugyanarra a középvezetői pozícióra,... lett belőle egy 1,5 órás beszélgetés, hogy én ugyan nem jelentkeztem a lócarra se, csak békében letölteném az utolsó pár napom, meg kapott egy teljes részlegátalakítási tervet írásban másnap .... persze nem fogadták meg

2019. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!