Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munka vagy a takarítás...

Gyári munka vagy a takarítás jobb? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
A gyárakat próbáltam, monoton, unalmas, többműszakos volt mindenhol, ráadásul nehezen jöttem ki a munkatársaimmal. Takarításban még nem volt részem, de manapság nagyon keresett munkakör lett, tele van a hirdetésekkel minden. Ezek többnyire egyműszakos, 8 órás állások, például üzemekben, iskolákban, kollégiumokban, irodaházakban. Nem tudom milyen lehet? Mennyire pörgős, fárasztó? Nem nézik le nagyon az embert, például amikor be kell mennie az irodákba, vagy egy iskolában a tanári szobába? Mennyi lehet a fizetés? (Nyugat-Magyarország)
2019. jan. 31. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés ugyanannyi kb mint egy sori dolgozónak. Csak ha egy műszakos, akkor nincs rajta műszakpótlék.

Én inkább a sori munkát választanám mintsem, hogy takarítsam a wc-t idegenek után. Dolgoztam egy irodaházban, 40-en voltunk tanult, elvileg értelmes nők és 1-2 férfi. De meg olyan mocskot ami a női wc-ben volt... Én biztos nem lennék takarító.

100x inkább sori munka.

2019. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Takarítóként ne számíts arra hogy a minimálbérnél többet kapsz, és a túlórákat is maximum úgy kapod meg hogy feketén a kezedbe nyomják az alapbéredet esetleg megfejelik pár száz forinttal és viszlát. Az ország Nyugati részén sem jobb a helyzet, csak azért keresnek annyi takarítót mert nincs ember aki elvállalná, mivel a gyári munka jobban fizet. Ráadásul vannak olyan takarítói állások például az én munkahelyemen ahol 3 műszakba járnak dolgozni.

Maximum akkor jó ez az állás ha gyereked van és csak délelőtti munkába járást tudod megoldani a gyerek mellett és nem ezen múlik a jövőtök anyagilag csak kiegészítitek a bevételt ezzel na akkor jó.

Egyébként sokan lenézik a takarítókat és ez nagyon hálátlan munka főleg ha egy folyosót vagy egy wc-t felmosol és még be sem fejezed de már összejárkálják. Másrészt ha bemész egy irodába lehet kedvesen fognak viselkedni veled de a szemükben te csak egy utolsó takarító leszel semmi több. Amikor elvégeztem a sulit nem találtam állást még gyárba sem akartak felvenni így elmentem takarítónak egy gyár irodai épületébe. Nem volt rossz a munka, meg sokan kedvesek voltak velem, csak egyesek és sajnos a többségük volt ez éreztették velem hogy én csak egy takarító vagyok. Amikor abba a gyárba egyik irodai dolgozó a fülembe súgta hogy vesznek fel 3 embert 2 férfit és egy nőt az anyag előkészítőbe. ott a férfiaknak pakolni, targoncázni kellett, a nőnek meg számítógépen adminisztrálni a dolgokat, könyvelni, számolni, szállítási papírokat megírni, rendszerbe áthelyezni az adott területre stb... Az a nő javasolta hogy próbáljam megpályázni mert akkor ő neki fogok dogozni, a bejövő megrendeléseket ő dolgozza fel, nekem meg a feldolgozott megrendelésekhez kell az alapanyagokat beszereznem a külső raktárból, és előkészítenem amikor megérkeztek a csarnok számára amit a fiúk kipakolnak és ha minden megvan akkor "zöld lámpát" adni a műszakvezetőnek hogy indíthatja a termelést stb... Mivel ehhez nem kellett semmiféle szakképesítés így ezért javasolta nekem hogy próbáljam meg.

Akkor amikor jelentkeztem teljesen ismeretlen területre küldtek, ők nem látták hogy én takarítónő vagyok ott, de elmondtam és ők örültek hogy belépőkártyát, kötelező orvosit nem kell intézni, meg az általános munkavédelmi oktatást sem, mert ezek megvannak, csak újítani kell amikor letelik az 1 év. Mivel azonnali kezdéssel kerestek embert így mondták amint felmondtam a takarítócégnél ne lépjek ki a gyárból hanem egyből menjek hozzájuk ahol a kártyám adatait átírják és papíron átveszik a takarítócégtől így nem kell új kártyára generálni az adatokat, nem kell új belépési számot csinálni, stb... hanem csak átveszik és ennyi. Plusz ezzel mivel nem léptem ki a gyárból 1 napra sem így nem kell az oktatásokat, kötelezőorvosi vizsgálatokat újra csinálni sem, ott ez volt a szabály. Másnap már hozzájuk kellett mennem ahol az új munkakörömmel kapcsolatos oktatásokat kaptam meg, illetve 2 hét betanulás volt egy másik területen, aztán írásban vizsgáznom kellett, és ha ez megfelelt volt akkor mentem a saját helyemre. Aztán jött az hogy tudták hogy én takarítóból lettem ott amolyan valaki és kaptam az ívet hogy tuti nyaltam mások fenekét mert folyton az irodába jártam. Meg kérdezték folyton hogy tudom-e csinálni, meg párember akikkel jóban voltam megmondták hogy sok ember szemében hiába lettem ott már valaki még mindig ugyan az a takarító lány vagyok mint eddig és lenéznek, javarészt irigységből, meg persze azért is mert egy takarító nőt butának tartanak és lehetetlen hogy hosszútávon bírni fogom azt a munkát. Aztán végül olyan szinten elkezdtek szívatni főleg azért mert aki a helyemre került takarítónő őt nem ismertem mert újként vették fel a céghez de ő vele beszélgettem, meg segítettem neki dolgokban és mondták a fiúk hogy azzal az erővel fogjam meg a felmosót és húzzak vissza felmosni majd ők elvégzik az értelmes munkát.

Akkor jött el az az idő hogy beadtam a felmondásomat és hatalmas undorral hagytam el a gyárat. Aztán megpályáztam hasonló munkakört egy teljesen másik cégnél, oda kértek 1 éves tapasztalatot de nekem csak alig 5 hónap voltegyébként eddig bírtam, és mondták hogy ha nem lesz más jelentkező akkor felvesznek, persze voltak mások, csak az egyik az utolsó utáni pillanatban visszalépett és engem hívtak hogy azonnal kezdeni kell. Akkor elkezdtem és ott teljesen más volt a helyzet, ott nem látták bennem a takarítót mert soha nem dolgoztam ott, nem tudták honnan mentem, mit csináltam stb... csak azt amit legutóbb, és nem volt az mint az előző helyemnél.

Szóval igen, sajnos a takarítókat lenézik nagyon sokan,. van aki kimondja van aki nem, de azt még akkor láttam hogy akár hányszor valaki szemébe néztem, nem láttam mást csak azt hogy én a szemébe csak egy takarító vagyok, semmi más. Akár jóba voltunk akár nem.

Szóval én személy szerint ezért nem megyek vissza többet takarítani.

2019. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Ha nő vagy én a helyedben elmennék k.vának
2019. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gusztustalanok az emberek.
febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!