Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan költöznek vissza Magyaro...

Sokan költöznek vissza Magyarországra?

Figyelt kérdés
Szóval én egy 17éves srác vagyok aki 5éves kora óta Ausztriában él a szüleivel. Nagyon sok magyart ismerünk itt a környéken és nagyon sokan visszaköltöztek. Volt iskola társaim haupt schuleban 8magyar gyerek volt és ebből már 4 visszaköltözött a szüleivel együtt de a többiek is akarnak. Az én szüleim is kb 1 hónapja döntöttek úgy hogy ahogy befejezem a szakmát haza költöznek és én maradhatok vagy mehetek velük. Ebből Magyarországon mit lehet érzékelni? Látványosan sokan mennek haza vagy még mindig többen mennek külföldre? 17f

2019. jan. 31. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Érezhetően többen mennek ki mint ahányan vissza.


Illetve sokaknak alapból nem végleges cél "külföld", csak pár év alatt annyi tartalékot tudnak felhalmozni, amiből itthon átlag fizetéssel is tisztességes életet tudnak felépíteni.

2019. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
5 hazaköltözik, 8 meg kiköltözik. Folyamatosan cserélődnek a munkások.
2019. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
2017-ben 4 ezerrel többen jöttek be mint ki. 2018-as adatot még nem néztem.
2019. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Aki kilábalt az adósságából vagy gyűjtöt egy kis tőkét (általában az emberek 90%-a azért megy külföldre dolgozni) az idővel hazamegy.


Viszont 10-en hazajönnek, 12-en meg kimennek. A helyzet javult itthon, de a helyzet továbbra is fényévekre van a nyugati életszínvonaltól.

2019. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem még egyelőre jobbat teszel magaddal, ha maradsz; aztán később szerintem már jöhetnél:) Aranykorra, mindenféle megújulásra számítok pár éven belül -állítólag lesz valami -ilyen asztrológiai cuccok szerint.
2019. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
18%
Német helyesírásod alapján te biztos nem lehetsz osztrák.
2019. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Német helyesírásod alapján te biztos nem lehetsz osztrák."

:) Hát nem is osztrák, csak egy oda született magyar,mert a szülei kiköltöztek,gondolom a jobb megélhetésért.

Lehet, hogy olvasott magyar könyveket, magyar blogokat nézett. :)

2019. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a vállaszokat szerintem még 2-3évet maradok itt ausztriában. Kedves 6os hogyha arra gondolsz hogy a Hauptschulet miért írtam helytelenül az kérlek szépen azért van mivel ha átálittom a billentyűzetet magyarra akkor a nem magyar szavakat kijavítja az autó corrector. De ha nem hinnél nekem szívesen elirogatok veled németül akár az itteni stoa steirisches dialektusban is. :D
2019. jan. 31. 21:23
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Akinek van egy kis talpraesettsége, NYELVTUDÁSA az kimegy és kint is marad. Nekem nem volt bátorságom, se nyelvtudásom kimenni.

Bár Németországba nem mennék, csak valami egzotikus helyre, de végleg.

Aki hazajön vagy jött az felsült külföldön. Megbukott, leülhet, egyes!

2019. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

1 tanácsom van:


NE költözz vissza ide!!

2019. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!