Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezhet, hogy betegszabadság...

Létezhet, hogy betegszabadság miatt egyáltalán nem fizettek a betegen töltött napokra semmit vagy a következő hónapban kapom meg?

Figyelt kérdés
Beteg voltam januarban 5 napot es 50ezer forinttal kevesebb fizetest kaptam, mint a megszokott. Ez volt az elso betegsegem, tehat csak ezt az 5 napot toltottem eddig betegszabadsagon es ugy tudtam, ilyenkor kb a napi berem 70%at kell megkapnom. Termeszetesen azt a rozsaszin orvosi papirt leadtam. A napi berem 12800 ft, ha azt megszorzom az 5 nappal, az 64e,tehat nem vontak le mindet, de akkor 50e ft-ot miert? Lehetseges, hogy a kovetkezo honapban kapom meg a betegszabadsag dijaval novelt osszeget?
2019. febr. 5. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha a hó vége felé voltál beteg és már nem maradt idő a bérszámfejtésre,akkor egy az egyben levonták az öt napi béred és majd hóközi utalással elküldik a 70%-ot.
2019. febr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A napi berem 12800 ft,"


Ez a szerződésen van, vagy ennyire szokott kijönni? Csak mert sok helyen van jelenléti bónusz, néhol nem is kevés, ami a betegszabival ugrik.

2019. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szerzodesben van ez a ber, nem a versenyszektorban dolgozom, itt nincsenek ilyen jutalekok. 21. es 25. kozott voltam beteg, akkor lehet az a megoldas, amit az elso mondott, hogy nem volt ido a berszamfejtesre.
2019. febr. 5. 07:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen, ha ilyen későn voltál beteg, akkor ez lesz az ok. Majd hó közben megkapod a többit.
2019. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
HA ez lenne az ok, akkor nem kaptad volna meg a hó végére járó béredet sem.
2019. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem többször megtörtént már, utolsó. Közszférában dolgozom.
2019. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!