Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon mekkora lehet azoknak...

Vajon mekkora lehet azoknak az aránya, akiknek informatikus diplomájuk van, de a szakmában nem tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 10. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Vidéki egyetemen végzett, költözést nem vállaló, mama hotelben elő, önmagát eladni nem tudó, intraverált kocka = 20%

Budapesten = max 1% de inkább 0.1%.

2019. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A férjem lévén rengeteg informatikust ismerek, de egyet sem, aki nem talált munkát. Pedig vidék, és szinte mindegyikük vidéken végzett.
2019. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a képzéssel is, hogy a képzés és a munkaerőpiaci elvárások nem esnek egybe. Pl. SAP rendszergazdát keresnek tapasztalattal. Szerinted melyik egyetemen van ilyen kurzus? Csak akkor oktathatják, ha megveszik a programot, ráadásul egy 50 fős évfolyamon 50-szer kéne ezt kifizetni. Felejtsd el. Valamit oktatnak könyvekből, de a valós gyakorlatot már a munkahelyen fogják megszerezni a kezdők. Ami viszont megint egy ördögi kör, mert ugye általában tapasztalt munkaerőt keresnek. Az jár jól, aki még egyetem mellett talál egy jó gyakornoki állást, ahol ugyan nem fizetik meg, de legalább betanítják.

Meg nekem sok ismerősöm inkább egyedül hobbiból tanult meg egy csomó dolgot, nem pedig az iskolában. Valaki mesélte, hogy az állásinterjún valami mini programot kellett írni, és a 10-ből csak ő tudta ott helyben megcsinálni. Ja, amúgy nem volt tananyag a főiskolán, ő csak úgy tudta, mert érdekelték ezek a dolgok.

A tesóm elvégezte egyébként, rögtön be is hívták volna elbeszélgetésre, de már a telefonos interjú is angolul volt, azóta nem is keres állást. Alapfokú nyelvvizsga kellett a diplomához, szerinted? Azért egy felsőfokú angol nyelvtudás nem árt, sokan meg a nyelv miatt buknak el.

2019. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nem nagyon van.

Bár elkezdtem de még nem lett meg a papír és angolul se tudok teljesen folyékonyan, és sose voltam az a szorgos otthon gyakorló, mégis fejlesztőként dolgozom még én is. (oké, nem keresek milliókat, csak nettó 400-450 körül)

Akkor akinek még diplomája is van az meg aztán tuti könnyedén talál jól fizető melót ezen a téren!


Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy van aki egyáltalán nem is akar dolgozni, az persze, hogy nem talál, mert nem is keres munkát.

2019. febr. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!