Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába kiköltözni és itt...

Ausztriába kiköltözni és itt hagyni mindent? Megérhetné?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjemmel gondolkodunk azon,hogy kinn megpróbáljuk összeszedni magunkat.Csak félünk,hogy megéri-e megpróbálni és itt hagyni "mindent". Mind kettőnknek teljes határozatlan állása van. Mind ketten 180-200 között keresünk,de öregségig gürizhetünk itt mire összegyűjtünk egy kisebb házra,azonban azt hallottuk,hogy kinn mégdrágábbak az albérletek is..Itthon alig tudunk félretenni egy hónapba,mert itt van az albérlet,számlák,most az utóbbi időben betegség miatt gyógyszerek,orvosi vizsgálatok stb.. :/ Német nyelvtudásom nekem van(középfokú),a páromnak nincs.

Ott kinn könnyebb megélni?



2019. febr. 10. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Lépj be Ausztriában élő magyarok által létrehozott csoportokba, olvass sok tapasztalatot. Ha van esetleg van kint élő ismerősöd, érdeklődj. Döntsetek megfontoltan! Van félretett pénzetek a kezdéshez? Szakmátok? Nyelvtudásotok?
2019. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szakmánk van.Nekem van egy kereskedelmi szakmám is és egy ápolói diplomám.A párom pedig lakatos szakmával rendelkezik. Részemről van német nyelvtudás.A párom részéről min. angol.
2019. febr. 10. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Ápoló Bsc?? Akkor mire vársz még? Persze, hogy menjetek!!
2019. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem éri meg, én visszajöttem Ausztriából 3 hónapja, már nem olyan jók a fizetések mint régen.
2019. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem éri meg kimenni.

[link]

2019. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiköltöztök a határ mellé (Pl: Sopronba vagy környékére) és onnét ingáztok mondjuk Bécsig.


Ápolóként tapasztalattal neked jó lehetőségeid lesznek.


Osztrák fizetés és magyar (igaz,hogy majdnem Budapesti) árak. Így a legjobb előre jutni.

2019. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Àpolóként meg lakatosként? Viccelsz?! Már itt se lennék, tegnapelőtt elmentem volna. Németországot is nézzétek. A férjed iratkozzon be egy német tanfolyamra. Legyen egy nyekvtudása. Házi betegápolásra mindig keresnek embert.

Osztrák oldal, ahol meg tudod nézni az albérletekez willhaben.at. A privat anzeige nem kér munkaviszonyt, bérpapirt, az ingatlaniroda igen.

Azt mondod, tudsz németül, akkor keresgélj a neten. Ingatlan németül immobilien + österreich / deutschland.

Und auch wegen Arbeitstelle. Tschüss.

2019. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!