Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan ügyvéd, aki nem...

Van olyan ügyvéd, aki nem vállal peres ügyeket?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt vagyok,és jogi,ügyvédi pályán gondolkodom, de én csak adásvételi szerződések,jogi tanácsadás, stb ilyeneket csinálnék szívesen,peres ügyeket nem vállalnék.

Így lehetek ügyvéd?



2019. febr. 10. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját praxissal azt vállalsz el amit akarsz. Vannak ilyen ügyvédek akik csak adásvételit intéznek egész nap.
2019. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Egy jogász nem csak ügyvéd lehet.

Ügyvédnek lenni viszont semmi értelme, ha nem vállalsz perképviseletet. Ez olyan, mintha olyan autószerelő lennél, aki csak szétszedi a motorokat, de összerakni már nem tudja.

Egy ügyvéd ügyfelei azt várják el tőled, hogy teljes körűen végigvidd az ügyet, ha ezt nem tudod megtenni, akkor ne ügyvéd legyél, hanem valamilyen alkalmazott - ehhez viszont nem kell jogi diploma se. Sokat cégnél is csak akkor lehet keresni ezzel, ha jogtanácsosként vállalsz perképviseletet is. Jogi tanácsadást pedig nem végezhetsz, csak ha ügyvéd vagy, különben mész a börtönbe.

2019. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, sok ilyen van. 80.000 FT egy adás-vételi szerződés, amiben a kész mintában átír néhány adatot, hát a hülyének is megéri, mégis minek menne pereskedni?
2019. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért nem vállalnál peres ügyeket?

Ezeket a szerződéseket legtöbbször minták alapján készítjük, csak a személyes adatokat írjuk át bennük esetleg ha szükséges változtatunk rajta valamit, tehát egyrészről hosszú távon irtó unalmas lesz neked, másrészről szakmailag semmi kihívás nincs benne és nem fogsz fejlődni, a jogi szakma szépségét nem ez adja meg. Egyébként csak papirozós munkával nem is fogsz tudni igazán jól keresni.

2019. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért egy ingatlan adás-vételi szerződés ügyvédi illetéke elég magas összeg.
2019. febr. 10. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, én el tudom képzelni, hogy miért nem szeretne.


Én se szeretnék többnyire vesztes perekre járni, mint a jogtanácsosaink a cégnél (akik alkalmasint bent vannak este 7-8ig), vagy ügyvédnél ezt csinálni nap mint nap. Én se ilyen vagyok, nincs is jogi szakvizsgám. De így is meg tudok élni alkalmazottként a cégnél, az átlagos gyakorikérdéses felhasználók minimálbéres meg max. 250 nettós fizetésekhez képest lényegesen jobban :)


Nem is akarok ügyvéd lenni, írásban összeszedettebb vagyok, meg így nem kell éveket szívnom bojtárként minimálbérért, bár persze nem is fogom elérni soha azt a jövedelmi szintet, amit egy befutott ügyvéd. Oké. Vezetőnek, igazgatónak azért még így is kinevezhetnek ennél, vagy másik cégnél, ami azért már úgy is milliós havi bevétel, az nekem elég.


De én úgy gondolom, hogy amit én most így csinálok, ahhoz jobban menne egy közgazdasági diploma. Nem kell ennyit szenvedni, nincs ennyi korlátozás.


Bár persze benne vagyok a legújabb trendben, amit én is csinálhatnék. Te biztos tudod, hogy miről van szó, másnak meg nem feltétlenül akarom az orrára kötni :)

2019. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van kérdező, de peres ügyek esetében ha jól viszed az ügyet és nyersz sokkal többet tudsz keresni, jobban is fizetik meg, mivel nyilván bonyolultabb jogi problémákat kell adott esetben sikeresen megoldani.

Papiros ügyvédi tevékenységre minden ügyvéd képes, viszont ma már rengeteg ügyvéd van. Nyilván nem ez alapján fognak téged választani az ügyfelek, mert te tudsz egyedül ilyen papirozásokat lebonyolítani. Akkor leszel igazán sikeres és keresel jól, ha hozzád azért mennek az ügyfelek mert egy vagy több adott jogterületen kiemelkedő vagy.

2019. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:

Mint annyi mindenben a jogi szakmában is van szakosodás, van aki válóperekben jártas, van aki ingatlan jogban, más peres ügyvéd, vagy nemzetközi céges jogban "utazik". A weboldalukon is szokták írni mikkel foglalkoznak és egy kimondottan ingatlanos jobban is ért hozzá.


Nagyon is megteheted, hogy ne vállalj peres ügyeket és ne legyél se védő se vád ügyvéd, ha nem akarsz.

2019. febr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek az olyan "consulting" irodák.


De oda meg nem fognak menni csak úgy, hogy kiírod a cégérre, inkább a nevesebb, a szakterületen már hírnevet szerzett jogászok tudnak így befutni. És jellemzően ott sem ingatlanjogi szerződésekkel, hanem speciális jogterültekkel, amihez kevesen értenek.


Kérdező, lehet, hogy ez még az élettapasztalatod útján nem áll össze benned, de a jogi pálya az más szakterületekhez képest baromi nehéz, és hosszú, küzdelmes, lemondásokkal teli tud lenni.


Bár egyéb szellemi szakmákban elhelyezkedéshez előny tud lenni egy jogi diploma (egy óvodapedagógushoz, tanárhoz, mittoménmilyen kamudiplomához képest), de ha csak azt látod jelenleg, hogy elvégzed, és akkor jön a zsé számolatlanul, akkor tévedsz, baromira tévedsz.


Ez az egyik legszívatósabb szakirány ami létezik, és főleg csak az amúgy is gazdag családból indulók engedhetik meg maguknak, hogy ügyvédek lehessenek később, mert azoknak nem számít, hogy az egyetem (jó esetben) 5 éve után még 3 évig szívjanak valami ügyvéd mellett bojtárként max. minimálbérért, vagy annyiért se.

2019. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én megmondom őszintén, azert jöttem jogi egyetemre, mert szeretem problémákat megoldani, es eszméletlenül élvezem amikor kapunk egy-egy jogesetet, s lehet rajta gondolkodni, hogy akkor ki, merre, hogyan tovább. Ez a szép ebben a szakmában. Ha csak papírozgazni fogsz, elunod az életed. Persze megteheted, lehetőség van ra, de akkor meg miert tanulnak jogásznak, miert szívnál öt évet az egyetemen, hogy aztán 40 éven át azt csináld, amit egy okosabb titkárnő is meg tud. Így nem éri meg szenvedni vele, hidd el :)
2019. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!