Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csinálják ezt velem az...

Miért csinálják ezt velem az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés

A legutóbbi 3 állásinterjún végig dícsértek, volt olyan több fordulós interjú aminek utolsó fordulóján a manager is odavolt értem, azt is mondta hogy a legesélyesebbek között vagyok, aztán mégse vettek fel.

Múlthéten voltam ismét egy interjún, ott is jól teljesítettem, mondták hogy mivel férfi vagyok és azokra lecsapnak mert nők ritkán jelentkeznek, így el is bíztam magam. De nem hívtak vissza, az interjúztató azt mondta, hogy pozitív elbírálás esetén még a héten hívnak, erre ma már hétfő van és nem hívtak. Már kezdek ebbe beleunni.


2019. febr. 11. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem felelsz meg az allasokra vagy magas a berigeny
2019. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Túl sokat kérsz. Magyarországon ne várd, hogy a legmagasabb nem vezető pozíciókban nettó 240nél többet adjanak, ha ez mind be is van jelentve. Szürkén talán 300ig elmehetsz.
2019. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek konfliktuskerülők, nem akarják a szemedbe mondani, hogy rosszak az esélyeid.
2019. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkivel ez megy, ezért kell folyamatosan pályázni, hogy ne bízd el magad. Nem tudhatod, hogy rajtad kívül még hányan vannak, az utolsó körre is marad 3-4 jelölt általában. 3 interjú után meg pláne ne unj bele, az még semmi. Heti 3-nak kellene lenni, és akkor majd te válogathatsz.
2019. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Vezető szemszögből meg tapasztalatból mondom hogy van olyan, hogy valaki "overqualified" (túlzottan képzett). Ha van két jelentkező, az egyik pontosan azt tudja, amit a munka megkövetel, a másik pedig azon túl is hatalmas potenciállal rendelkezik, akkor az első jelöltet fogom felvenni. Egyrészt, a potenciált, bár szuper ha van, megfizetni nem tudom (a bérigényben pedig a munkavállaló részéről nyilván jelentkezik), másrészt pedig a második delikvens azonnal ott fog hagyni, ahogy jobb ajánlatot kap (és miért ne kapna, ha amúgy többre is képes).


Plusz nyilván amit fent írtak a többiek, az is mind lehetőség.

2019. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Hr-eseknek ki van adva, hogy édes pofik legyenek, kedvesek, dicsérjenek. minél inkább dicsérnek, annál esélyesebb, hogy nem te leszel a befutó. Csak ne negativ élményekkel távozz.
2019. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván egyetlen munkáltatónak sem célja, hogy esetleg rossz benyomást tegyen állásinterjún a potenciális dolgozókra, ezért még ha nem is veszik fel, megnyugtatják és elhúzzák neki a mézes madzagot. Pontosan azért, hogy ne terjeszd a rossz hírüket, hogy mondjuk bunkók, taplók és senki ne menjek oda dolgozni.

Egyébként szerintem is túl magas lehet a bérigényed. Ha esetleg eddig ezt tetted, akkor tanácsolom, hogy NE erről az oldalról vedd a bérezési szintet. Itt MINDENKI hazudik!

És ne is a hivatalos statisztikákból (KSH), meg átlagbérekből...

2019. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"legesélyesebbek között vagyok,"


Ez azt jelenti, hogy minimum 2-en voltatok esélyesek, és az akkor máris csak 50-50%, ha 3-an, akkor 33%, hogy te "nyersz".

2019. febr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!