Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Miért csinálják ezt velem az állásinterjúkon?

A legutóbbi 3 állásinterjún végig dícsértek, volt olyan több fordulós interjú aminek utolsó fordulóján a manager is odavolt értem, azt is mondta hogy a legesélyesebbek között vagyok, aztán mégse vettek fel.

Múlthéten voltam ismét egy interjún, ott is jól teljesítettem, mondták hogy mivel férfi vagyok és azokra lecsapnak mert nők ritkán jelentkeznek, így el is bíztam magam. De nem hívtak vissza, az interjúztató azt mondta, hogy pozitív elbírálás esetén még a héten hívnak, erre ma már hétfő van és nem hívtak. Már kezdek ebbe beleunni.

febr. 11. 13:52  Privát üzenet  

A válaszok
Nem felelsz meg az allasokra vagy magas a berigeny

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont febr. 11. 14:01 Privát üzenet
Túl sokat kérsz. Magyarországon ne várd, hogy a legmagasabb nem vezető pozíciókban nettó 240nél többet adjanak, ha ez mind be is van jelentve. Szürkén talán 300ig elmehetsz.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont febr. 11. 14:12 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Az emberek konfliktuskerülők, nem akarják a szemedbe mondani, hogy rosszak az esélyeid.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont febr. 11. 14:14 Privát üzenet
Mindenkivel ez megy, ezért kell folyamatosan pályázni, hogy ne bízd el magad. Nem tudhatod, hogy rajtad kívül még hányan vannak, az utolsó körre is marad 3-4 jelölt általában. 3 interjú után meg pláne ne unj bele, az még semmi. Heti 3-nak kellene lenni, és akkor majd te válogathatsz.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont febr. 11. 14:34 Privát üzenet

Vezető szemszögből meg tapasztalatból mondom hogy van olyan, hogy valaki "overqualified" (túlzottan képzett). Ha van két jelentkező, az egyik pontosan azt tudja, amit a munka megkövetel, a másik pedig azon túl is hatalmas potenciállal rendelkezik, akkor az első jelöltet fogom felvenni. Egyrészt, a potenciált, bár szuper ha van, megfizetni nem tudom (a bérigényben pedig a munkavállaló részéről nyilván jelentkezik), másrészt pedig a második delikvens azonnal ott fog hagyni, ahogy jobb ajánlatot kap (és miért ne kapna, ha amúgy többre is képes).

Plusz nyilván amit fent írtak a többiek, az is mind lehetőség.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont febr. 11. 15:28 Privát üzenet
Hr-eseknek ki van adva, hogy édes pofik legyenek, kedvesek, dicsérjenek. minél inkább dicsérnek, annál esélyesebb, hogy nem te leszel a befutó. Csak ne negativ élményekkel távozz.

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont febr. 11. 15:43 Privát üzenet

Nyilván egyetlen munkáltatónak sem célja, hogy esetleg rossz benyomást tegyen állásinterjún a potenciális dolgozókra, ezért még ha nem is veszik fel, megnyugtatják és elhúzzák neki a mézes madzagot. Pontosan azért, hogy ne terjeszd a rossz hírüket, hogy mondjuk bunkók, taplók és senki ne menjek oda dolgozni.

Egyébként szerintem is túl magas lehet a bérigényed. Ha esetleg eddig ezt tetted, akkor tanácsolom, hogy NE erről az oldalról vedd a bérezési szintet. Itt MINDENKI hazudik!

És ne is a hivatalos statisztikákból (KSH), meg átlagbérekből...

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont febr. 11. 21:35 Privát üzenet
Kamumail nevű felhasználó válasza:

"legesélyesebbek között vagyok,"

Ez azt jelenti, hogy minimum 2-en voltatok esélyesek, és az akkor máris csak 50-50%, ha 3-an, akkor 33%, hogy te "nyersz".

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont febr. 12. 00:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak ha nem hívnak vissza az állásinterjúkról és már teljesen reménytelennek érzem az egészet?
Mit csináljak, ha a nem veszik figyelembe a diplomámat a törvény ellenére sem?
Mit csináljak a diplomáig? Miért kell várni?
Mit kellene csináljak hogy jó fizetésem pénzem legyen?
Mit csináljak, ha nem fizetett ki?
Van 800 ezer forintom, mit csináljak vele, hogy kamatozzon?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!