Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is szuper ötlet...

Szerintetek is szuper ötlet lenne, ha Magyarországon jobban támogatnák a távmunkát?

Figyelt kérdés
Persze nem lehet minden munkát távmunkaként végezni, de amit igen, kifejezetten üdvözölendő lenne támogatni. Mérsékelné az ország vízfejűségét, újra lenne esély, hogy visszamehessenek az emberek vidékre, kisvárosokba, falvakba, az ingatlanárak sokkal egyenletesebbek lennének, nem lenne egyre élhetetlenebb Budapest. Ráadásul sokkal környezetbarátabb megoldás. Csomó pozitív hatása lenne.
2019. febr. 11. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
1000-el támogatnám a dolgot:). Nem beszélve arról, hogy az emberek munkahelyeken való, oly divatos egymás b×tása is alábbhagyna végre. Ez mételyezi meg a legjobban az egészet.
2019. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is támogatnám, ugyanakkor szerinte ez inkább főleg az informatika és ahhoz közelálló ágazatokra terjed ki, amik szerinte relatíve kisebb számban vannak jelen Magyarországon.(jó azért elég sok van, de nem tömegfoglalkoztatás)

Ugyanakkor ebben az ágazatban sokszor az emberek nem vágynak vidékre és megvan pénzük hogy ott éljenek ahol épp kedvük van.

(Azt hozzátéve hogy még mindig több faluban nem érhető el nagy sebességű internet)

2019. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jó lenne. Ahogy bármi más olyan megélhetési forrást is amiből otthon meg lehet élni.


Egy kis kitérőnek tűnő történet: Nemrég falvakban történő kerékpározás közben megkérdeztem néhány lakót hogy nem tudnak-e valakinél háztáji halastavat amiben pontyokat tenyészt. Mivel megnézném mert én is csinálni akarok. Úgy néztek rám mint ha éppen akkor szálltam volna ki egy UFO-ból, mert csak ekkor esett le nekik a tantusz hogy így milyen jó lenne húst termelni otthon, hisz ott lehet hagyni nem úgy mint más állatot. Meg hogy külföldön már láttak sok háznál ilyet, ahol persze az otthon való megélhetés különféle változata (így a távmunka is) szintén nagy divat.

Vagyis a táv- és otthoni munka esetében is egy szikra kell a lakosságnak, hogy egyáltalán eszükbe jusson hogy az élet nem feltétlenül csak munkahelyen töltött időből és oda történő ingázásból állhat.

2019. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem rengeteg ilyen irodai munka is van, nem csak informatikai területen. Rögtön közszférában kezdeném el megnézni azokat a munkaterületeket, ahol nem kell személyes jelenlét, illetve a feladatokkal is lehetne sakkozni. (Pl Icuka és Cilike is a NAV-nál dolgozik, ügyfeleket is fogadnak, adminisztrálnak is. Akkor Icuka vegye át Cilike adminisztrációs feladatát, és csak Cilike foglalkozzon az ügyfelekkel, Cilike járjon be, Icuka maradjon otthon - na jó, lehet ez pont nem lehetne megoldani, de értitek mire gondolok)
2019. febr. 11. 23:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért tette át az admin az üzlet és pénzügyek témába a kérdést, mikor én a magyar politikába raktam eredetileg. Direkt egy állami, felülről jövő kezdeményezésben gondolkodtam, mert hogy a munkáltatók tömegestől ráálljanak, arra kevesebb az esély.
2019. febr. 11. 23:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Ráasásul a társadalmi kimenetéről beszélgettünk, nem pedig az üzletről...
2019. febr. 11. 23:24
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek hogy elsősorban az informatikára terjedhetne ki. Viszont, van egy tendencia amit látok a (volt) főnökeimmel, főleg egy generációval az Y előtt, hogy annyira foggal-körömmel ragaszkodnak a személyes kontaktushoz, hogy az már zavarba ejtő.

Én évekig dolgoztam csapatokkal, ahol jó, ha évente 1-2x találkoztunk személyesen, és volt olyan terület ahol én voltam a főnökük. Mégis normális, működő munkakapcsolatot tudtunk kialakítani - én egy elég szociális embernek gondolom magam, aki megadja a tiszteletet mindenkinek (amíg velem is normálisan bánnak).

A legtöbb helyen a főnökeim viszont állandóan azt szajkózták, hogy jaj helyben lévő kollégákkal mindenképp építsük a kapcsolatokat, élőben beszéljünk már ne emailben mert "az más".

Ja, más - 5 perc email írás helyett kereshetek szabad időpontot majd ülhetünk ott többen 1 órát, ráadásul mindenki azt ért belőle, amit akar, nincs nyoma és persze van bőven hely a nyavalygásnak, tárgytól eltérésnek stb.

Érdekes, más országokban, ahol nincs ilyen nagy urambátyámozás mint itthon, sokkal nagyobb volumenben van jelen a távmunka és működik.


Amíg nem kerül az Y generáció a legtöbb helyen magasabb vezetői beosztásba, addig nem lesz e téren változás, szerintem.

Na meg ha már bérli a cég a nagy, impozáns, drága irodát, akkor már csak menjen be a munkavállaló, ha semmi értelme sincs, akkor is. :D

2019. febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Nehéz kérdés ez. Vannak munkakörök, ahol jól működne ez. Vannak olyan munkakörök, ahol elegendő lenne törzsidőben gondolkozni (pl. 10-13 között kötelező mindenkinek bent lenni) és vannak munkakörök, ahol egyáltalán nem megoldható a távmunka. Azért nincsen erre központi kezdeményezés szerintem, mert ahány munkakör, annyiféle munkarendet kíván... Még hasonló helyeken azonos beosztás is jelentősen eltérhet.

Aztán az is közrejátszik, hogy nem mindenki alkalmas távmunkára.

2019. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon jó dolog lenne. Egy csomó adminisztratív munkát lehet otthonról végezni, nem kellene fölöslegesen nagy irodaházakat építeni és fenntartani azokat. Manapság már szinte mindenhonnét meg lehetne oldani a távmunkát, a legeldugottabb faluból is tudnának ilyen módon dolgozni az emberek. Csak sajnos mi még nem jutottunk el erre a szintre :(
2019. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Balázska, hogyan akarod forgatni a burgert távmunkában?
2019. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!