Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás napján lehetséges...

Felmondás napján lehetséges eljárás ez a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés
Felmondtak nekem a munkahelyemen próbaidőn belül. A felmondás napján lebetegedtem, és táppénzre mentem. A munkáltató közli, hogy az utolsó napra a táppénz helyett munkavégzést írt be, ezért nem kapok táppénzt a többi napra sem. Pedig még csak be sem mentem aznap. Joga van ehhez? Főleg, hogy olyan nem is lehetséges, hogy valaki azonos időben munkában és táppénzen is legyen.
2019. febr. 12. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A többi napra így se úgy se kapnál táppénzt, mert már nem volt munkaviszonyod.

Pl: Közli veled a felmondást január 31-én, hogy február 1-től megszünteti a munkaviszonyod. Te január 31-én megbetegedsz, elmész az orvoshoz, kiíratod magad keresőképtelennek. Arra az 1 napra, január 31-re járna neked betegszabadság, vagy táppénz (táppénz kódtól függően). Február 1-től nem, mert már nincs munkaviszonyod.

Jobban jársz így, mert kifizeti a teljes béred arra az 1 napra, nem pedig a betegszabit, vagy táppénzt, ami kevesebb lenne, mint a béred.

2019. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az egyes leírta.

Ha úgy lenne, ahogy te gondolod, mindenki úgy menne be felmondani, hogy aznap elmegy orvoshoz, és még kiíratja magát akár hónapokra táppénzre.

Ha megszűnt a munkaviszonyod, nem jár táppénz se.

2019. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Összességében én nem variálnék ezzel, felmondott próbaidő alatt és kész és joga is van betegszabadság és táppénz alatt is élni az azonnali és indoklás nélküli felmondási jogával. Attól függően ez pontosabban, hogy volt lehet olyan variáció, amikor neked jogilag igazad lenne, csak nem ér ez annyit szerintem még ha jogos lenne sem.


Ha pl hétfőn bemész az orvoshoz és kiír valamivel akkor te onnantól betegszabadságon* (ez még nem táppénz) vagy és ezt nem a munkáltató, se nem a munkavállaló dönti el, hanem az orvos, mégpedig azzal, hogy kiír betegszabadságra. Te csak elfogadni tudod, de nem kivitelezni. És a munkaadó sem dönthet erről, hogy ő elfogadja avagy sem az orvosi igazolást, köteles elfogadni. Tehát adott napon te már betegszabadságon vagy és nem keresőképes állapotban és munkavégzésre kötelezhetően.


Ha a munkáltató ezt megtudja és ezért mond fel neked, akkor ez jogilag nyert ügy, lenne! Már ha a felmondás ezek okát tudnád bizonyítani, amit persze úgysem tudsz.


Na szóval. Két dolgot támadhatnál benne.


Egyik az utolsó napod amin betegszabadságon voltál amire nem írhat be munkavégzésre, de a munkavégzésre több pénz járna. Illetve ha nem írtad alá a jelenléti ívet akkor nem tudja bizonyítani, hogy ott voltál munkában akkor.


Másik ha tudod bizonyítani azt, hogy a betegség miatt mondott fel, azt védhető jogilag, de kétlem, hogy tudnád bizonyítani.


*Az első 15 nap keresőképtelenség a betegszabadság, táppénz utána jár.


Az viszont fontos, hogy ha fel is mond neked betegszabadság alatt, akkor is van járandóságod a felmondás napjáig. Szerintem nem érdemes variálni vele.

2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Mint 1-es írta, jobban is jársz ha arra az egy napra munkába ír be és neki is egyszerűbb lesz a dolga adminisztratív oldalról.
2019. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!