Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Ha jelentkezek egy állásra, miért van az, hogy 1-2 hét múlva hívnak csak?

Biztos van oka, de például ha felraknak egy hirdetést , 2 nap múlva jelentkezem rá, aztán felhívnak 1-1,5 héttel később, hogy aktuális-e még.

febr. 12. 16:11  Privát üzenet  

A válaszok
Ha csak 2 nap után jelentkezel rá, akkor már lesz egy rakás jelentkezőjük, akik az első két napban jelentkeztek. Te egy hét múlva kerülsz csak sorra, ennyi.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont febr. 12. 16:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Logikus, nem tudom ez miért nem jutott eszembe :D

# 2/9Időpont febr. 12. 16:18 Privát üzenet
Olyan cég is van, ahol először bevárják az összes jelentkezőt és csak utána szelektálnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont febr. 12. 16:39 Privát üzenet

Nem semmi, hogy ez nem jutott eszedbe.

Gondolom nem egy algoritmus fejlesztő állásról van szó :D

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont febr. 12. 17:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak nem gondoltam át a kérdést mielőtt kiírtam ;)

# 5/9Időpont febr. 12. 17:12 Privát üzenet
Szerencsés vagy, hogy egyáltalán hívnak. Elvileg minden feltételnek megfelelek és semmi...

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont febr. 12. 17:45 Privát üzenet

Én azt tapasztaltam, hogy vagy elsőként csíped el a hirdetést és jelentkezel, akkor 1-2 napon belül tuti hívna vagy későn és várhatsz hetekig, meg benne van hogy nem is hívnak..

Sok munkára annyian jelentkeznek, hogy a HR is feladja és bizonyos számú jelentkezők után automatikusan kukázás megy, mindegy hogy megfelelnél-e vagy sem.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont febr. 12. 21:19 Privát üzenet
Egy csomó cég úgy csinálja, hogy vár kb. 2 hetet, míg beérkeznek a jelentkezések, és az összesből szelektál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont febr. 12. 22:38 Privát üzenet

6os

Most jártam így nem rég....utána hallom hogy ott dolgozó ismerősökkel töltötték fel az új helyeket....no comment....

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont febr. 13. 00:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha jelentkezek a meghirdetett állásra, de elutasítanak, vagy nem is foglalkoznak velem akkor mit szeretnének?
Szerintetek, ha jelentkezek egy állásra, ami teljes állás, baj, hogy még egyetemre járok?
Ha jelentkezek egy állásra, mekkora előnyt jelent, hogy 8 perc sétára lakom a munkavégzés helyétől?
Mennyire általános az, hogy ha jelentkezek egy állásra még azelőtt leinformálnak a korábbi/jelenlegi munkahelyemnél, hogy velem kapcsolatba lépnének?
Ha jelentkezek egy felszolgálói állásra akkor adni fognak nekem munkaruhát amiben felszolgálok vagy nekem kell szerezni?
Van különbség ha (konkrétan most Tescoban árufeltöltőnek) jelentkezek állásra mint diák, tehát diákmunkára, vagy mint normális 8 órás munkára ugyanoda?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!