Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondatás áthelyezéssel...

Felmondatás áthelyezéssel kényszerhelyzetbe hozva?

Figyelt kérdés

Röviden próbálom összefoglalni. Nem írnám le mit dolgozok. Amit tudni érdemes az egészről

Egy féléve szerzett írásbeli munkáltatói figyelmeztetéssel a hátam mögött amit nem részleteznék, hogy miért kaptam, egy darabig úgy nézett ki, hogy hagynak dolgozni.

Év elején bejelentették, hogy néhány hónap múlva áthelyeznek másik hasonló fizetési kategóriába eső munkakörbe amiről tudom, hogy képtelen lennék ellátni ezzel egy kényszerpályára mozgatva.

Kérdésem, hogy létezik ilyen, számolhat ilyennel a munkáltató? A főnök híres arról, hogy amelyik alkalmazottjától meg akar válni annak nem mond fel, hanem kikényszeríti, hogy felmondjon.

Van még néhány hónap luftos időm?

Ti mit tennétek ilyen esetben? Minden munkatársam azt kérdezi, hogy egyáltalán van-e kedvem az új munkakörbe beletanulni, érdekel-e?!

Vehettem volna ezt a dolgot afféle jelzésnek, hogy lejárt a szavatosság időm és ideje új munkát keresnem?

Ti hogy értékelnétek a helyzetet?



2019. febr. 12. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy a párkapcsolatom is most mélyponton van.

Kezdjek el esetleg felkészülni a nehezebb napokra és gyűjtögetni, hogy nem lesz munkám ?

Esetleg már most kezdjek el új helyek után nézelődni?

Külföld is számításban lehet, 28 vagyok és a baràti köröm 70%-a már kint van.

Ti számításba vennétek ezt az opciót is?

2019. febr. 12. 20:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem is kérdéses.


Kár, hogy többet nem írsz, talán jobban értenénk, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy "törvényes", amit a céged csinál.

2019. febr. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Én is így gondolom, hamarosan írok többet is, de nagyvonalakban ennyi.

2019. febr. 13. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A főnököd még a legkompromisszumosabb megoldást választotta.


Így ez kevesebb meló neki.


Neked pedig van időd mozdulni ha akarsz, esetleg nem való neked a jelenlegi feladatkör a másik lehet jobb lesz.


Ha valóban beakarna neked tenni akkor kirugatott volna. Amennyiben a következő munkáltató chekkol az red flag, nem vesznek fel. Esetleg 4 órába áttesz. Pénzt sem keresel és máshova sem tudsz menni.

2019. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most annyi változás állt be, pont ma kaptam az infót, hogy azt a munkakört már feltöltötték pár emberrel amire engem áttett volna.

Kíváncsi leszek ezekután kíváncsi leszek mi lesz a sorsom, de úgy gondolom, hogy inkább elkezdem irányítani azt. Egyelőre meghagynak jelenlegi pozíciómban, de nyilván ez nem lesz mindig így.

2019. febr. 13. 20:16
 6/6 anonim válasza:
Elmész táppénzre jó hosszú időre. :) Ezalatt keresel új munkát, utána pedig az első munkában töltött napodon találsz valamit, ami indok lehet az azonnali hatályú felmondásra.
2019. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!