Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Három éve dolgozom, akkor...

Három éve dolgozom, akkor három évvel közelebb vagyok a nyugdíjhoz?

Figyelt kérdés
Három éve dolgozom nyáron 8 télen 4 órába vagyok bejelentve. Szakmunkás minimálbérrel vagyok bejelentve érdekelne,hogy akkor most három évem már le van dolgozva? Olyat is hallottam,hogy az iskolai évek is beleszámítanak igaz ez?
2019. febr. 12. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Öregségi nyugdíjat 65 éves korodtól kaphatsz. Az a kérdés, hogy 3 év alatt közelebb kerültél-e a 65-höz 3 évvel? Feltehetően. Sőt, az iskolai éveid alatt is :)


Egyébként kell még 20 ledolgozott év összesen, de ha megvan mind, akkor is csak 65 éves korod után kapsz nyugdíjat, előbb nem. Ebbe az iskola nem számít bele.

2019. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az majd kiderül
2019. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

NYugdíjat meg kell élni először is...na meg ki tudja mi lesz akkor...

A 4 órás is beleszámolják tudtommal ha évet számolnak, viszont ugye kevesebb a lové majd nyugdíjkor...

Iskola akkor számít ha jártál gyakorlatra, érettségis sulit nem számolják bele.

Bár nekem sem tiszta mert tudtommal mikor iskolában van a gyakorlat (1 év) akkor asszem nem számolják bele, de utána külsős céghez kerültem és kaptam fizetséget amiből vonták akkor még a magánnyugdíjat.

Apámnak nem rég jött a nyugdíj elszámoló vagy mi, még benne van a tsz-ben néhány diákmunkás napja is :)

2019. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igen.


Jelenlegi szabályozás alapján a nyugellátáshoz minimum 20 év szolgálati idő, valamint a meghatározott életkor betöltése a feltétel.

Minél több a szolgálati idő, annál nagyobb a "szorzószám" a nyugellátás összegének kiszámolásához.

Logikusan minél magasabb járulék alap után fizettél nyugdíjjárulékot, az is növeli az ellátás összegét.


Ha Te 40 éves korodra eléred a 20 évnyi szolgálati időt, akkor még meg kell várnod, hogy betöltsd a 65. életévedet.


Én erre nagyon nem alapoznék, ugyanis nem is olyan régen még elég volt 10 év szolgálati idő a 20 év helyett.

Magyarul: Egy tollvonással bármin tudnak változtatni bármikor kényük/kedvük szerint. Semmi nincs bebetonozva. :)

2019. febr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom előttem szólóhoz. És bár igaz, hogy 20 év után az öregségi nyugdíjminimumra való jogosultságot megszerzed, de meg kell várni a nyugdíjkorhatárt, azaz a jelenlegi 65 évet - amiről már most beszélnek, hogy felemelik 67-re. Arról nem beszélve, hogy az öregségi nyugdíjminimum 2008 (!!!)) óta nem változott, azaz 28.500 ft. Na ebből éljél meg... :-(
2019. febr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van saját nyugdíjmegtakarításod? Ha van, akkor közelebb kerültél a nyugdíjhoz. Ha nincs, akkor el kell szomorítsalak: NEM lesz nyugdíjad.

Aki ma 40 év alatti az várhatóan nem vagy alig fog az államtól nyugdíjat kapni, mivel nem lesz, aki megtermelje.

Különben is, mire oda jutsz, lesz a nyugdíj korhatár 70 év, és lehet, hogy még előtte elpatkolsz.

2019. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!