Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen és...

Felmondtam a munkahelyemen és ott kell maradnom 30 napot ledolgozni olyankor ha elmegyek táppenzre akkor az beleszámít vagy azokat a napokat is le kell dolgoznom?

Figyelt kérdés
2019. febr. 14. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Táppénzre beteg emberek szoktak menni, máskülönben csalás. Ne csalj.
2019. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A 30 nap mindenképp 30 nap. Amúgy egyetértek az előző válaszolóval.
2019. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
34%
Régen volt passzív távpénz amit használtak az emberek ebben az esetben. Hogy ez hogy működött nem tudom mert sohasem használtam. De azthiszem ez már megszűnt. Ha elmész igen az beleszámít.
2019. febr. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Elmehetsz táppénzre, csak zsírozd le a dokinál. Szépnek nem szép dolog, de én teljesen megértem, aki ehhez folyamodik, mert voltam hasonló helyzetben. Van, amikor a munkáltató annyira gány, hogy az embernek egy porcikája sem kívánkozik még egy hónapot szolgáskodni nekik. Én meg úgy vagyok vele, aki velem nem korrekt, azzal én sem leszek az.
2019. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Elmehetsz táppénzre, csak zsírozd le a dokinál."


Ühüm... És ha valamilyen módon kibukik a dolog, akkor a doki az állásásval játszik.

Csak úgy mondom, hogy az első 15 napot a munkahely fizeti és VÉGIG, az egész táppénz alatt jogában áll ELLENŐRZÉST KÉRNI. Csak sajnos sokan nem tudják ezt.


Én is ahhoz csatlakozom: ne csalj. A felmondási idő Téged is véd - nem csak hátránya van.


"A munkavállaló egyoldalúan csak a (legalább) 30 napos felmondási idő letöltése után távozhat a munkaviszonyból. A mindenképpen szabadulni igyekvő munkavállaló ezt sok esetben úgy oldja meg, hogy hirtelen „beteg” lesz. Ez természetesen jogsértő magatartás.

...


Ha a munkavállaló nem dolgozza le a felmondási időt, akkor jogellenesen szünteti meg a munkaviszonyát. Ebben az esetben a munkáltató bíróság előtt a Munka Törvénykönyvében meghatározott jogkövetkezményekkel élhet. Ez azt jelenti, hogy követelheti a munkavállalótól átalány-kártérítésként a felmondási időre eső távolléti díja megfizetését. Ha a munkáltatónak ezt meghaladó, a bíróság előtt bizonyított kárigénye is van, akkor azt is. A kárigény független attól, hogy a munkavállaló a felmondási idő mely részét nem töltötte le. Tehát, akár egyetlen nap elmulasztása esetén is megalapozottan követelheti a munkáltató átalány-kárigényként a teljes felmondási időre eső távolléti díjat. Ha a keresőképtelen állomány hatósági felülvizsgálata során bebizonyosodik, hogy a munkavállaló valójában nem is volt keresőképtelen, akkor szintén jogalap nélkül nem töltötte le a felmondási idejét, ami megalapozza a jogellenes munkaviszony megszüntetést.


A fals betegállománynak lehetnek a munkajogon kívüli szankciói is. Így a társadalombiztosítási szervek a felvett táppénzellátás és kamatai visszafizetésére kötelezik azt, aki az ellátást jogalap nélkül vette igénybe. Erre a feltételtől számított 90 napban felróhatóság vizsgálata nélkül, ez után csak a felróhatóság bizonyítása esetén van lehetőség. A társadalombiztosítási ellátás csalárd megszerzésének büntetőjogi következménye is lehet, ám az ellátás visszafizetése esetén a büntetés korlátlanul enyhíthető."

2019. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szerintem sem csalj, legalább lesz tartásod.
2019. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha annyira rossz a hely, nyugodtan menj táppénzre, csak maradj otthon, hogyha ellenőrzés van, akkor valóban otthon találjanak "betegen". Tehát ne menj betegállomány alatt kirándulni, vagy ilyesmi. Persze orvoshoz, boltba el lehet menni, az nem probléma.
2019. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Alapból elkaptam az influenzát csak azert kerdeztem mer akkor inkabb bemegyek betegen mint h tovabb maradjak mert az uj munkahelyen meg kezdenem kell jovo honaptol. És hozza teszem hogy még ha nem is lennek akkor is megerdemelne a munkáltató mer elottem 1 hettel mondott fel egy munkatarsam és őt elengedte anélkül h a 30 napot ledolgozná.
2019. febr. 15. 14:18
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
73%

Akkor visszavonom amit írtam, csupán a gyakori esetet feltételeztem én is. Bocsi!


Ha a felmondás után leszel beteg, akkor nem hosszabbítja meg a felmondási időt.

2019. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

5-ös, a gány helyek nem fognak ellenőrzést kérni ellened, mert csak maguk buktatnák le a saját illegális dolgaikkal. A munkavállaló is vissza tud nyalni.


Egy normális munkahelyem meg nem szokás rögtön "lebetegedni" felmondás után, mert alapban nem érez késztetést rá az ember.

2019. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!