Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi terror, mit tehetek?

Munkahelyi terror, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk egy irodában, ahol a kollegám folyamatosan megalázóan beszél velem, rólam, akár külsős személyek előtt is, igaz elvileg köztudottan nem 100-as az ürge, volt már rendőrséi ügye is önbíráskodás miatt. 8 óra abból áll, hogy nem szólunk egymáshoz, majd gondol egyet és elkezd kötözködni, vagy épp az asztalom piszkálni, miután megékérem hagyja abba, jön az újabb adok-kapok. Az egész 3 hónapja kezdődött, miután vétett egy nagyobb hibát, ami miatt azóta is engem hibáztat, de közöm nem volt hozzá. Próbáltam helyénkezelni a helyzetet, beszélni vele, amit családfám felemlegetésével honorált, nem egyszer majdnem verekedésig fajult manapsága szituáció, főnökömnek jeleztem bő 1 hónapja, aki csak ígérget, hogy megoldja, de semmi előrelépés nincs, de közben tud mindenről.

Külön irodába se akarnak minket tenni, mert senki sem bírja elviselni az embert.

Határozatlan idejű szerződésben állok a céggel, hogy lehetne kezelni a helyzetet? Esetleg elég indok lenne a fent említett szituáció egy azonnali felmondáshoz?



2019. febr. 17. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Mondják fel.
2019. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

szerintem elég, hisz az egészségedet tönkre teszi, az meg tudván magamról is nem éri meg!

A főnöködnek lehetne mondani hogy emiatt mit tervezel, ill ha kellesz neki a továbbiakban is, akkor legyen szíves tegyen vmit! Lehetne feljelentést is tenni zaklatás miatt, és a főnöködnek is meg lehetne mondani, hogy ha oda kerülne a sor esetleg hogy te felhoztad neki de semmit se tett, szval ez azért rá se vetne jó fényt éppen, én igen, felmondanék, van más munka hely is!

Én anno nem irodán voltam, csak sima fizikai munkás, külsős, és a köcsög főnököm belém kötött, össze verekedtünk, bíróság feljelentést is tettem, de az én esetembe nem értem el vele semmit se, mert még én voltam a bíróság szerint a hunyó.. holott mindenkivel kötözködött, az asszonyokat meg le k*rvázta stb.

2019. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondd el a főnöknek mi a szitu, hogy felmondasz, ha nem tesznek téged tőle külön irodába. Közben keress munkát ezerrel.
2019. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki azt mondja, hogy "mondjad neki, mondjad neki..", hát én tuti nem MONDANÁM, legfeljebb előszörre.


Mindent csak írásban, leírom neki papírra hogy mi van és azonnali intézkedését kérem, ha megint előfordul, megint leírom stb. Ezt a papírt vagy átvetetem vele a másolaton az aláírásával ott helyben, vagy ha erre nem hajlandó, akkor tértivevénnyel elpostázom a cég címére, aztán annak az átvételét utasítsa vissza.


Mire jó ez?


Mert ha úgy döntesz, hogy azonnali felmondással otthagyod, azért beperelhet, aztán majd azt állíthatja a bíróságon, hogy semmi ilyen nem volt, nem is szóltál neki, ő semmiről nem tudott, te csak fogtad magad és nem jöttél be reggel.


Míg ha így csinálod, akkor mindjárt mutathatod a papírokat a bíróságon, hogy de igen, te szóltál, írásban kérted, többször is, de nem csinált semmit. Bizonyítsa ő, hogy nem így volt.

2019. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Közös megegyezés, miért kell egyoldalú felmondás? Meg kell egyezni, az indok meg van.
2019. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát mert a közös megegyezésnek egy hibája van: mint a neve is mutatja, akkor lehet, ha mindkét fél akarja. Ha a munkáltató nem akarja, akkor nem lehet :P


Az általam javasolt papíron beadott kéréseknek egyébként még annyi hozadéka is lehet, hogy talán azzal már elkezdenek komolyan foglalkozni. Akár úgy, hogy intézkednek más szobába kerülésről, akár úgy, hogy inkább a másik faszingert rúgják ki. Persze az is lehet, hogy előremenekülve a munkáltató inkább téged rúg ki. De akkor meg ugyanott vagy, és nem kell attól félni, hogy kártérítésre perelnek.

2019. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
66%

Megvárnám amíg elmegy a mosdóba, rohannék utána és kapna pár gyomrost.


Utána átgondolná hogy biztos jó ötlet e kötözködni.

2019. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként én ezek mellett még azt is csinálnám, hogy ha elkezd az a kedves antiszociális munkatárs szórakozni, abban a pillanatban letenném a tollat és kimennék az irodából bármi mást csinálni. Kávézni, sétálni az épületben vagy az udvaron, kisboltba, stb. Időnként visszajönnék, és csekkolnám, hogy még mindig csinálja-e, ha csinálja, ugyanúgy felállnék és otthagynám.


Ha főnököm szól, hogy hogy képzelem ezt, akkor elmondanám neki, hogy többször kértem már, hogy csináljon valamit azzal az ökörrel, nem csinált, jó, én meg akkor nem vagyok hajlandó így dolgozni, rúgjon ki, ha nem tetszik :P

2019. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
68%

Ha vele is és a vezetővel is már próbáltad megbeszélni és nincs eredménye akkor inkább nézz munkát, és ha megvan pápá.


Az azonnali felmondáshoz valószínűleg elég indok lenne, csak konkrétan bizonyítani is kellene, ráadásul a főnök se állt melléd így ha sikeresen lezajlana egy ilyen per, még akkor is lehet te lennél a feketebárány. Jobb lépni ilyen helyekről, csak legyen másik munkahely. És ilyen érthető esetben a leendő munkáltatók is megértőek, mivel ez nyomós érv emberi okokból. Csak ne szidalmazz és ne fejtegessed csámcsogó részletekkel, ha kérdezik elég egyszerűen és simán közölni. Csak röviden és tárgyilagosan. A cégek meg megvárnak egy hónap felmondási idővel, már legtöbbször.

2019. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!