Mkvenner kérdése:

Help, próbamunka?

Figyelt kérdés

Üdv!

A helyzet a következő lenne:

Álláskeresésben vagyok, mert váltani szeretnék a mostani helyemről. Találtam is egy megfelelnek kinézőt (fizikai munka, eddig is az volt nincs is vele baj).

Meg is volt az interjú, szimpatikus volt minden így elsőre.

És az találkozó végén azt mondta az illető, hogy szeretnék, ha részt vennék próbamunkán, ami egy egész hét lenne.


Mit gondoltok egy ilyen munkáltatóról? Szerintem valami nem kóser.



2019. febr. 18. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha hivatalosan csináljátok, azaz erről szerződés is lesz, akkor kóser!


Sok helyen ennyi idő alatt is kiderül, hogy mi a helyzet, és nem kell 3 hónap próbaidő.


Volt melóhelyemen is így csináltuk.

2019. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Noss igen, szerződésről ezen napokra nem esett szó, ezért is érdekes ez számomra, mert ha csak oda megyek dolgozni azokra a napokra az szerintem és a törvény szerint is fekete munka, továbbá a 3 hónap próbaidő még maradna ezek után is ofc

2019. febr. 18. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Amíg kifizet vagy bejelent alkalmira normálisan, ilyen miatt kár feszülni szerintem. Kérdezz rá, ez hogy megy ott, illetve mennyit fizetnek, ingyen ne dolgozz.
2019. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkoztatásban jelentsen be. Neki egy napi 1000es a járulék, nap végén vagy hétvégén kifizet. Kellenek hozzá a személyes adataid, illetve jelenléti ívet kell írni, a kifizetésről meg papírt kell kapnod. Ha ez így megy, akkor rendben van. Máskülönben mi a garancia, hogy a hét végén kifizet.
2019. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!