Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri most ingatlanosnak állni?

Megéri most ingatlanosnak állni?

Figyelt kérdés
Napi szinten kapok levelet, amelyben ingatlanértékesítő munkát ajánlanak. Mindben kivétel nélkül leírják, hogy most éri meg belevágni a bizniszbe, mert dübörög az ingatlanpiac. Többnyire franchise alapú cégek keresnek meg, mert látják, hogy munkát keresek különböző álláskereső portálokon. Egyszer egy ismerősömön keresztül majdnem belementem egy ilyenbe, mert ő akkor vásárolt franchise jogot és kezdte el a saját üzletét. Az utolsó pillanatban lemondtam a dolgot, mert éreztem, hogy valami nem stimmel. Az ismerősöm próbált rábeszélni, hogy próbáljam meg és egy papírra rajzolgatott mindenféle ábrát, hogy egy eladás után ki mennyi jutalékot kap. Nyilakat rajzolt össze-vissza, hogy ennyit kap az anyacég, ennyit a franchise jogot megvásárló és ennyit az üzletkötő. Ennek ellenére én megerősítettem, hogy nem érdekel a dolog. Később hallottam, hogy összerakott egy néhány fős csapatot, akik közül egy, azaz egy ember tudott produkálni hónapok múlva egyetlen egy eladást. Az egészben az a döbbenetes, hogy az anyacég úgy alakította a dolgokat, hogy ebből az egy eladásból sem látott senki egy fillért sem, sem az ismerősöm, sem pedig az üzletkötő. Ennek tudatában jogosan tartózkodom szerintetek ettől az üzletágtól vagy ennek ellenére érdemes még ezzel foglalkozni?

2019. febr. 19. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem! Nagyon nem!
2019. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Legális Technocol ***** válasza:

Ha egy cég megígéri, hogy

-állja a munkával kapcsolatos utazási költségeid (akár ő ad céges autót, akár fizeti a benzinpénzt)

-fizeti a munkaeszközök díját, céges telefont

-a jutalékon túl kapsz havi jövedelmet, TB-d, nyugdíjjárulékod fizetve lesz

na akkor lehet róla szó.


A jelenlegi ingatlanos átverések arról szólnak, hogy egyéni vállalkozó leszel, te fizeted mindennek a költségét, a te autód amortizálódik, vagyis nálad van az összes kockázat, de a haszonnak csak egy kis része.

2019. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Á, nem, nem éri meg.

40-60 milliós ingatlanok eladásából ki a bánatnak kell az a rongyos 1,5 %? Hozzámvágják, elugrok előle! Inkább elmegyek a gyárba 3 műszakba!

(A vállalkozói Kata-val 50 ezer, tételesnek olyan 75 körül, egy korlátlan telefonelőfizetés 10 ezer, persze ha franchise partner akarsz lenni, az megint más).

2019. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
A férjem értékesítőként dolgozott egy multinál. Iszonyatosan stresszes volt a munkája, ezért úgy döntött, hogy ingatlanosnak áll. A fizetése több, mint korrekt, arról nem beszélve, hogy élvezi az új hivatását, rengeteg sikerélménye van és sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, mint azelőtt. Persze, nem mindegy, hogy hova megy az ember, mert tényleg vannak olyan helyek, ahol teljesen magára hagyják az újoncokat, és aztán mivel tapasztalatot alig szereznek, sikereket sem érnek el. Én a GDN-t ajánlom nagyon, remek, család- és embercentrikus csapat, és rengeteg támogatást adnak ahhoz, hogy jó legyél. :)Én is gondolkodom a váltáson már…
2019. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Gondold végig: ha azzal pénzt lehetne keresni, hogy te is meghirdeted a jófogáson a tulajdonos lakását, akkor mindenki ezzel foglalkozna. Az internet térhódításával arányosan csökkent az elérhető bevétel, mára konkrétan 0, azaz nulla Ft. Már a 90 éves nyuggert sem lehet bepalizni, mert ő is az okostelefont simogatja, rábök háromszor és feladta a hirdetést.
2019. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!