Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkáltató valamilyen...

Egy munkáltató valamilyen központi adatbázisból le tudja kérdezni, hogy a dolgozója korábban mely cégeknél, mettől-meddig állt biztosítási jogviszonyban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy magánszemély az ügyfélkapun keresztül le tudja kérdezni a SAJÁT biztosítási történetét, hogy mettől-meddig hol volt biztosítva (bejelentve).


Ugyanezt egy cég is meg tudja tenni a dolgozóival kapcsolatban?

Vagy a cég csak a nála, mint munkáltatónál töltött időszakra vonatkozó dolgozói adatokhoz férhet hozzá?



#biztosítás #munkáltató által #lekérdezhető adatok
2019. febr. 19. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Megnézi s tb kiskönyved
2019. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig egyetlen új munkahelyemen sem kérték a régit.

Ebből adódóan minden kiléptetéskor kaptam egy újat, amiben csak az éppen aktuális munkáltató bejegyzése szerepelt.

Nekem természetesen megvan mindegyik, de az új munkáltatók nem tudnak belőlük tájékozódni, mert nem adom le őket.


Esetleg van valamilyen központi információs adatbázis, amit elérnek a munkáltatók?


Vagy ugyanabból az adatbázisból, amit a magánszemélyek is használhatnak az Ügyfélkapun keresztül, a munkáltatók is lekérdezhetik a dolgozóik korábbi munkáltatóikkal kapcsolatos tb. előzményeit?

2019. febr. 19. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kifizetőhelyen dolgozol, ezzel buksz 10%-ot, ha esetleg táppénzre mennél az első két évben...
2019. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudja sehol megnézni ilyen módon, nincs olyan adatbázis, amelyben turkálhatna.


Az ügyfélkapu személyre szól, csak Te látsz bele a saját dolgaidba.

2019. febr. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!