Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár a fizetés 40 perc munka...

Jár a fizetés 40 perc munka után is?

Figyelt kérdés
40 perc után kirúgtak. Ezt ki kell fizetniük?
2019. febr. 19. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Én kétszer mondtam fel próbaidő alatt. Mindkét alkalommal egyik reggel bementem, és kb azzal kezdtem, hogy felmondtam. Mindennel együtt alig pár órát töltöttem bent. Ilyenkor kifizetik az egész napot, ne aggódj. Feltéve, hogy rendes, bejelentett munka.
2019. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

1-es, egyáltalán nem kötelesek kifizetni az egész napot - szerencséd volt.


Kérdező, max 1 órát kellene fizetniük, de ha pl. egyszerűsített foglalkoztatásban voltál dolgozni, akkor egy fillért sem fogsz kapni - ugyanis a munkáltató arra a napra 1.000 ft-ot köteles utánad fizetni a NAV-nak egyszerűsített foglalkoztatásban.

Amúgy meg jó lenne, ha nem a jogaiddal foglalkoznál, hanem megpróbálnál normális munkaerőként dolgozni.

Azért ahhoz már komoly dolog kell, hogy ilyen munkaerőhiányban kirúgjanak 40 perc után.

2019. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De, normális bejelentett munka esetén kötelesek kifizetni a napját
2019. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Mi volt az oka, hogy 40 perc után kirúgtak? Azért ez elég "nagy" teljesítmény!
2019. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De, normális bejelentett munka esetén kötelesek kifizetni a napját"


Ez tévedés.


A ledolgozott időt kötelesek kifizetni. Minden megkezdett óra 1 órának számít, tehát maximum 1 órára járó bért KÖTELESEK megfizetni, többet nem. De azt KÖTELESEK! Még egyszerűsített foglalkoztatás esetén is!

2019. febr. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös, igen, elvileg köteles egyszerűsített foglalkoztatásban is azt az egy órát kifizetni, de azért írtam, hogy nem biztos, hogy megkapja, ha úgy dolgozott, mert a munkáltatónak 1.000 ft "kára" keletkezett a napi bejelentésből és egyszerűen levonja az 1 órás munkabérből. Elvileg ez még jogilag is megáll - ha jól gondolom.
2019. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem többre mennél azzal, ha nem 40 percnyi munka díjával foglalkoznál, hanem a felmondás okával és főként a változtatásokkal amitől ez előfordult. Én inkább ezt tenném.
2019. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

jav


Illetve a változtatásokkal amitől ez nem fordul majd elő.

2019. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!