Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a család milyen osztálynak...

Ez a család milyen osztálynak számít középosztályon belül Magyarországon?

Figyelt kérdés

-elvált szülő, két gyerekkel


-lakás bp egyik belső kerületében, egy másik lakas ugyanebben a kerületben kiadva, nagyszülőktől örökölt családi ház bp-től 20 km-re hétvégi háznak használva


-egy db 10 év körüli prémiumkategóriás felső középkategóriás autó


-pénzbeli tartalék kb egy fél lakás ára


-napi megélhetés, számlák, stb nem gond


-váratlan kiadás pl. elromlott mosógép cseréje, bosszankodást okoz, de anyagi gondot nem


-hétvégi 1 napos kirándulások belföldre autóval kb átlagosan havonta-kéthavonta egyszer


-étterem a városban kb átlagosan havonta egyszer-kétszer


-étel rendelés, házon kívül evés pl ebéd, heti 1-2-szer


-nyaralás külföldön 2-3 hét autóval évi egyszer


-egyik gyerek iskolás, másik egyetemista

-szülő diplomás, irodai dolgozó, átlagnál kb 2-szeres fizetéssel

-gyerekeknek szórakozás, mozi, színház, nagyobbnak sörözés hetente-kéthetente egyszer

-szülő és nagyobbik gyerek dohányzik, összesen 1-1,5 doboz/nap


2019. febr. 21. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Vagyoni helyzet alapján ez egy igen jómódú középosztálybeli család, de az átlagfizetés kétszerese miatt szerintem semmiképp sem felső-közép.
2019. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
én sem raknám felső-középbe, szerintem erős közepes mezőny
2019. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kiadott lakással akkor gondolom nagyjából 600-700 nettó van egy hónapban a zsebben. Ez erősen felsőkőzép.
2019. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is csak kozeposztaly, devalamiert nekem ugy tunik nagyobbak az igenyeik. Ugy erzem szorjak apenzt.
2019. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Szegenek
2019. febr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Felső-középosztály alja, de erősen szórja a család a pénzt szerintem. Az átlagbér duplája a hivatalos átlagbérrel számolva kb. 440-450 ezer havonta (nettóban). A kiadott lakás kiadás BP belső kerületeiben kb. 120-160 ezer Ft, de ezt így nehéz megmondani mivel nem mindegy melyik kerület, milyen állapotú lakás és konkrétan hol van.

A fél lakás ára is eléggé semmitmondó, vidéki falvakban házat is lehet kapni akár 2-3 millióért, ennek a fele nem egy nagy tartalék, BP-en meg akár 400 millióért is vannak lakások (házak), enne ka fele meg a társadalom nagyjából felső 1%-ba "repítené" a családot.

2019. febr. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy szülő által megteremtett javakról van szó, ezért én is felső középkategóriát mondanék. Két szülő esetén már a felső jelzőt nem tenném hozzá.
2019. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Aki azt írta, szorják a pénzt, mire gondolt pontosan, mármint melyik része a dolgoknak pénzszórás?
2019. febr. 22. 12:19
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez így van ahogy a válaszolók írják, akkor ez a "középosztály" nem fedi le a lakosság 10-15%át...
2019. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

nagyszülőktől örökölt családi ház bp-től 20 km-re hétvégi háznak használva

étterem a városban kb átlagosan havonta egyszer-kétszer

étel rendelés, házon kívül evés pl ebéd, heti 1-2-szer

1,5 doboz cigi is 50ezer forint 1 hónapra vetítve, és még káros is


kb ezekre gondolunk a pénzszórás alatt

2019. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!