Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nagyok az elváráso...

Miért ilyen nagyok az elvárások ezeknél a cégeknél?

Figyelt kérdés
Joghallgató vagyok és több helyre is jelentkeztem az utóbbi időben gyakornoki pozicióra, bankhoz, big4 céghez, IT szektoros céghez és sehonnan nem jött visszajelzés (egy sablon "majd értesítjük" email-en kívül). Tudom, hogy nagy a verseny, meg vannak nálam sokkal jobb/okosabb/tapasztaltabb stb jelentkezők és el is fogadom, ha nem vesznek fel valahova, de mégis milyen feltételeknek kellene megfelelnie egy egyetemistának, ha arra sem méltatnak, hogy egy interjúra legalább behívjanak? Beszélek 2 idegen nyelven, abból az egyiket felsőfokon, van korábbi munkatapasztalatom jogi területen is meg más területen is, mégis mit várnak még?

2019. febr. 22. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Van egy boltod három eladóval. Naponta kapod a jelentkezéseket eladóktól. Ha meg vagy elégedve az alkalmazottaiddal, lehet a jelentkezőnek kereskedelmi doktorátusa is, nem fogod bhívni, mert nincs szükséged több emberre. Telített a jogász szakma, ez van. Ha hegesztést tanultál volna, nem lenne ilyen problémád.
2019. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha meghirdetnek egy álláshirdetést, akor sanszos, hogy keresnek is oda valalakit. Nem csak úgy random odadobtam az önéletrajzomat. Nem kell itt heggesztőzni, meg okoskodni, ezt választottam mert ez érdekelt, menj és heggesz máshol.
2019. febr. 22. 22:17
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

"Beszélek 2 idegen nyelven, abból az egyiket felsőfokon, van korábbi munkatapasztalatom jogi területen is meg más területen is, mégis mit várnak még?"


Komolyan!


- Fullos csaj vagy?

- Család gazdag, befolyásos?

- Van kapcsolatod? (Szerető, gazdag fater, politikus homárbarát,...)

- A 2 idegen nyelv, valami ritka, vagy angol...?

- Tanáraid ajánlóleveleket adnak?

2019. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

-nem

-nem

-nincs

-angol,német

-nem


:D

2019. febr. 22. 22:25
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

1. Nem írtad, hogy meghirdetett állásokra jelentkeztél. Honnan kellene tudnom?

2. Amit írtam, nem okoskodás, hanem tény. Akkor is, ha nem tetszik.

3. Látom, gondod van a helyesírással (hegessz). Ez az önéletrajzban is negatívum, ezért érdemes azt átnézetni valakivel, vagy legalább egy szoftverrel.

4. Még nem késő elkezdeni a hegesztést. :-)

2019. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
OK, köszi a jó tanácsokat 👋
2019. febr. 22. 22:36
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Tény, hogy több száz önéletrajzot kapnak, és nehéz kitűnni a tömegből. Általában ismerőst vesznek fel.
2019. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Próbálkozz diákmunka szövetkezeteknél, nemcsak mekis munkák vannak ott, hanem gyakornoki munkák is. Külön jó, h ezeknél fizetnek is :)
2019. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Azt várják, hogy gondolkodj. Pont ezt nem tanitjak a suliban.
2019. febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
De jogi gyakornoki állást keresel vagy IT-t / businesst?
2019. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!