Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen állást keressek szerint...

Milyen állást keressek szerintetek az adottságaim alapján? És hol?

Figyelt kérdés

21 éves férfi vagyok, középfokú végzettséggel. Érettségin a választott tárgyam informatika volt, így általános számítógépkezelés, World, Office, Powerpoint, és alapszintű webdesign megy. Lévén hogy a gépek érdekelnek így az asztali PC-k összeszerelésében is van tapasztalatom(de nem munkaszintű). Angolból van egy középfokú nyelvvizsgám, szóban sajnos kevésbé tudtam alkalmazni szóval azt inkább társalgás szintűnek mondanám, a hallásértésem és főleg az írásban való kommunikáció az jól megy. Németül is tanultam, néhány alap dolog abból is megy. Jogosítványom épp csinálom. Úgy gondolom erősségem a problémamegoldó képességem. Egészségügyi okok miatt 8-10 kilónál nem emelhetek többet és ez a határ későbbiekben sem lesz megnövelhető, így nehéz fizikai munka kizárva. Abszolút pályakezdő lennék.


Illetve tudnátok-e tanácsolni olyan helyeket ahol kereshetek állást? Google-t próbáltam már de annyi álláshirdetéses oldal felröppent, hogy egyszerűen nem tudtam megszűrni hogy melyik az értelmes közülük.



2019. febr. 25. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
Betanított munkás gyárban.
2019. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

profession, workania, cvonline


a fenti oldalak megbízhatóak, keresgess ott nyugodtan.

Ilyen végzettséggel ha szellemi munkát szeretnél akkor valamelyik kisebb vagy közepesméretű vállalatnál lehetsz adminisztrátor vagy asszisztens. (a nagyok diplomát kérnek)

Budapesten és környékén nagyobb esélyed van ilyet találni, mint vidéken.


Vidéken tényleg csak kb. a könnyű fizikai munka marad.


Amit még tehetsz: az angol nyelvtudásodat fejleszd. Otthon is lehet. vedd elő a régi tankönyveket és ismételd. a nyelvtant és a kommunikációt is (szavak, kifejezések tanulása, mondatok alkotása, szituációs játékok egyedül, nézz sok filmet és sorozatot angol felirattal, angol szinkronnal.)


Ha lesz jogsid elmehetsz sofőrködni vagy futárkodni is.


Az első 2 OKJ-s szakma egyébként ingyen van, szerintem iratkozz be egyre. Ha eddig még nem dolgoztál, akkor inkább munkát keress és estin csináld meg az OKJ-t, ha dolgoztál, akkor pedig nappalin (ha otthon eltartanak).

Azért fontos ez, mert egy értelmes OKJ 2 évig tart, és ha 19 évesen érettségiztél akkor nehéz lesz megmagyaráznod azt, hogy 2 évig "semmit" nem csináltál, majd kitaláltad, hogy nappali tagozaton tanulsz évekig. De ha már dolgozol jelenleg is és úgy mész nappalira, akkor egy interjún mondhatod, hogy jobb lehetőségek miatt ültél vissza az iskolapadba stb.


Sőt, OKJ-nál egy fokkal többet ér, ha FOSZK képzésre mész (felsőfokú szakképzés egyetemen vagy főiskolán). Ez 2 éves képzés, emelt szintű OKJ-t ad, de nem diplomát.

2019. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!