Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaerőhiány van vagy csak...

Munkaerőhiány van vagy csak hisztiznek a cégek?

Figyelt kérdés
Ha van köztetek HR-es, elmondhatná hogy konkrétan mi a probléma most a munkaerőpiaccal, összehasonlítva azzal hogy mi volt régebben. Mi volt akkor a jobb?

2019. febr. 28. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Volt kétkezi munkás dögivel emiatt lehetett válogatni az értelmesebbjét és ügyesebbjét.


Most meg már az analfabéta biorobot is hiánycikk.

2019. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs munkaerőhiány, csak ennyi pénzért nem megy el senki dolgozni.

Főleg a kétkezi munkásra igaz, aki értelmesebb, már kiment külföldre. Az elmúlt 10 évben bármilyen hülye kaphatott diplomát, úgyhogy tényleg csak a nagyon hülye vagy nagyon lusta marad a betanított munkánál. Az meg nem akarja vagy nem tudja megcsinálni, pláne nem nettó 90.000 Ft-ért, aztán menj folyamatos műszakban, te vidd a munkaruhát, de ha 5 percet késel, már 1 órát vonnak le a béredből, stb, stb.

2019. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Olyan munkakbol van hiany, ahol szarok a munkakorulmenyek, muszakozas, szar fizetes, nincs rendes bejelentes, stb.


200 sem magas fizu. Igenytelen embernek lehet megfelelo, de aki fejlodni akar annak alamizsna.

2019. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
200-ról is lehet fejlődni.
2019. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha neked kell fizetni az alberletet, kajat, utazast, akkor nem. Max marad a diakhitel. Eladosodas.
2019. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Semmilyen munkaerőhiány nincs!


Csak tróger cégek minimálbérért nem kapnak embert!


Napi 5 000 ft-ért 12 óra fizikai munka, nettó 105 000 ft-ért 3 műszak usw...

2019. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hr-es vagyok: irodai melókra még most is sokszoros a túljelentkezés (pl. titkárnő, recepciós, jogász, marketinges, kommunikációs, pénzügyes-van dögivel, várólista van, hogy bekerüljenek dolgozni).


IT programozóból hiány van,meg fizikai melósból.

Ha egy nagyvállalt korrekt és 100% bejelenti a dolgozóit és rendes bért ad, akkor elterjed róla, hogy jó cég és millióan jelentkeznek a hirdetéseire.


Azon cégekhez nincs jelentkezés, akik nem korrektek: nem 100% a bejelentés, nettó 100 körül fizetnek, trükköznek ezer módon.


1-2 szakterület kivételével szerintem nincs munkaerőhiány.


(egészségüggyel nem foglalkozik a cégünk, ott tuti van hiány orvosból, ápolóból)

2019. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, köszi, ez hasznos volt. Én 5 éve kerestem utoljára munkát, diplomával, nyelvtudással, elég nehezen találtam. Akkor nekem fejvadász mondta, hogy az ilyen típusú munkákra több százan jelentkeznek (na, de érdemes volt továbbtanulni), és csak akkor van esélyem, hogy be is hívnak interjúra, ha a megjelenés napján jelentkezem. Tudom, hogy azóta sokan elmentek külföldre, de én is furának tartottam, hogy pár év alatt ekkora gyökeres változás lett volna. Közgáz végzettségem van, és nem volt könnyű elvégezni. Mérnök, orvos mindig is hiány volt. Most meg tanárhiány van állítólag, ez is fura nekem, pedig ez valós, mert látom a gyermekeim iskolájában. Főleg reálszakos tanárt nem találnak, bár nem is csodálom, mert a Természettudományi Karokon nagyon brutális vizsgák vannak, semmi értelme egy középiskolás tankönyv tanításához.
2019. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Munkaerőhiány, meg a nagy l***t. Fél éve keresek folyamatosan gyakornoki munkát, járom az interjúkat folyamatosan, de arra sem méltatják az embert, hogy egy sablon email-t visszaküldjenek.
2019. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak hisztiznek.
2019. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!