Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként lehet részmunkaidős...

Jogászként lehet részmunkaidős állást találni?

Figyelt kérdés
Szeretnék még tanulni mellette, de az adott szak csak nappalin indul.

2019. márc. 1. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé nehéz, de talán találsz olyan helyet, ahol ezt méltányosan kezelik. Versenyszférában nem fogják ezt annyira engedni, ha belegondolsz nem érné meg nekik, közigazgatásban nem tudom, de nem hiszem, hogy ott engednék.

Bár nem tudom, hogy most fogsz-e végezni, de egy kezdő jogászt általában ki szoktak hajtani, illetve a kezdő jogászok a karrierjük elején nagyon bedolgozzák magukat, hogy utána egy jó iroda, pozíció birtokosai legyenek, arról nem is beszélve, hogy a 3 év gyakorlatod nem igazán fog így ketyegni és szakvizsgázni is nagyon későn fogsz tudni (bár nem tudom hány éves nappalis képzésre mennél).

Szerintem maximum levelezőn tudnál elvégezni másik szakot, ha a munkád mellett lenne időd, sokaknak jogi szakvizsgára sincs elég idejük készülni munka mellett, mert sokat kell dolgozni, nemhogy egy nappalis képzést elvégezni.

Remélem sikerrel jársz.

2019. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Januárban végeztem, szeptemberben kezdenék egy 2 éves mesterszakot.
2019. márc. 1. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!