Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőipari szakmunka tényleg...

Építőipari szakmunka tényleg tönkreteszi az embert?

Figyelt kérdés

Az összes ismerős, aki szakmunkás, megtört, frusztrált ember. Köztük sajnos én is, amióta csinálom 10kg-t fogytam, idegbeteg lettem.


Nem éri ez meg azért a plusz kis pénzért(minimálbérhez viszonyítva), az egész napos gürizés, koszosnak lenni, 5 perces ebédszünet alatt gyorsan leküldeni 2 szendvicset, aztán egész nap zombi vagyok, mert leesik a vércukrom. De a portól ugye jól lakik az ember :))


Ti hogy vagytok ezzel?



2019. márc. 2. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem önmagában a fizikai igénybevétel teszi tönkre. Hanem a többi tényező és azokkal együtt. Például a tudat, hogy alig kapsz valami morzsát abból a nagy haszonból ami az ingatlanbizniszben van. Pedig te csinálod a produktív és legnehezebb munkát. Plusz ahogy bánnak a dolgozókkal. Meg a megfelelési kényszerről nem is beszélve, vagyis igyekszik mindenki maximálisan megfelelni különben találnak helyette mást. A megfelelési kényszer önmagában is stresszt és depressziót okozó tényező.

A nehéz fizikai igénybevétel akkor nem káros ha mellé nem társulnak ilyesféle tényezők. Például az önmagának dolgozó földműves sem készül ki, sőt egy öregedésről szóló könyv azt írta hogy még kedvez is a hosszú életnek a földműves és a tudós szakma. Azért mert szabadok mint a Tüskevár Matula bácsija. Tehát nem a jobbágyokra értendő.

2019. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

@16:17


Tényleg nem az teszi tönkre a hátad hogy egész nap a 10 kilós vésőgéppel görnyedsz, vagy hogy egész nap a 25 kilós cementes zsákokat hordod fel a harmadikra. A térded sem attól megy tönkre, hogy egész nap térdelve kell dolgoznod. Neeem, ez mind a rossz fizetés meg a meg nem becsülés következménye. :D


Jól van fiam, ülj le, egyes. :D

2019. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2.: Ezt sokan nem bírják felfogni ép ésszel, hogy egész nap megállás nélkül hajtani milyen kíméletlen. Bírom, amikor valaki olyan okoskodik, aki életében nem melózott még építipari környezetben :D
2019. márc. 2. 16:33
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

Akkor pélaául apám miért nem ment tönkre az évi 365 napos kemény fizikai munkában a TSZ-ben, plusz mellé még a háztájiban meg folytatta? Egész nap 50 kilós darászsákokat öntött a tehenek elé, meg 300 kilósra pakolt silós etető kocsit tologatott, és havonta egy kazal méretű trágyát lapátolt ki a TSZ-istálló mellé kézzel. Plusz otthon kézzel fejt 4 tehenet hajnalban és este. A teheneivel művelte a saját földjét és még sorolhatnám. Csak nem azért mert úgy megbecsülték érte hogy annyit keresett mint az elnök? 90 évet élt meg úgy hogy halála előtti napokban még kézzel kaszált.

Vagy az élsportolók miért nem mennek tönkre? Csak nem azért mert az erős fizikai igénybevételük mellé sztárként vannak kezelve?

Nem mindegy ám hogy rabszolga vagy, vagy pedig ünnepelt focista vagy birkózó. Láttál már rokkant birkózót? Pedig ő meg a 120 kilós ellenfelét emelgeti aki még ellen is áll neki.

2019. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, de apukád mindezt a friss levegőn művelte. Próbáld ki ezt ugyan úgy, hogy nyeled a port(ami átszűrődik a pormaszkon keresztül is), görnyedten vésed a falat.


Sportnak és a munkának meg nincs sok köze egymáshoz szerintem. Mindkettőt csinálom, mondom ezt úgy. Nem lehet összehasonlítani 1 - 1.5 óra aktív sportolást 8-9 óra fizikai munkával. Pont.

2019. márc. 2. 17:43
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

@17:27


Volt egy régi munkatársam, fizikai munka, rengeteget dolgozott (szinte már betegesen sokat) az egyik élmelós volt, a főnökség szerette, mindig példaként hivatkoztak rá, meg is fizették rendesen, aztán negyvenpár évesen belerokkant fizikailag.

2019. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

ma 18:00: Akkor mégsem volt kellően megbecsülve ha ahogy írtad, főnöksége volt. Vagyis ha a kiváló munkája eredményeként nem léphetett feljebb a társadalmi ranglétrán. Mert építőipari példát mondva, ott is az lenne az elvárás hogy annyit kereshessen és tehessen félre a dolgozó hogy mielőbb saját vállalkozásban folytathassa pályafutását vagy máshogy léphessen előbbre.

És a folytonos feljebb jutási elvárást nem csak én mondom, hanem nemrég volt a tévében luxushajón történő munkákról film, amiben szintén elhangzott az hogy senki sem csinálná az alja munkákat ha nem létezne folytonos feljebb jutási lehetőség. Említettek példákat akik lent kezdték mosogatóként, és mára magyar szempontból nézve eszméletlenül magas keresetük van felsővezetőként a ranglétra teteje felé, 4-5 millió Ft körül havonta. (A Ft-ba átszámolt összeget jegyeztem meg).


Az az én munkakedvem is le szokta nullázni ha netán azzal szembesülök hogy a szüleimmel hiába dolgoztunk jól és sokat, meg hiába tanultam jól és sokat, eredményül nem feljebb hanem inkább lejjebb jutási lehetőség van. Hirtelen nem tudom megmondani hogy kell az olyan országot minősíteni. Például úgy lehet ahogy egyik ismerősöm tette, diák korában kihajtották őket ingyenes társadalmi munkára, ő meg fejjel lefelé ültette el a fákat, tehát a gyökerük nézett az ég felé. Olyan munkát érdemel minden olyan ország ahol hiába dolgozik az ember.

2019. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez így nettó baromság. A burkolás macera mert terdelni is kell sokat. Egy villanyszerelés semmi, sőt rendes cuccokkal nem is poros, víz gáz fűtés szerelés megint nulla teher. A kőműves munka más ellenben javarészt nincs nagy teher ha ésszel csináljuk. Bele nem szakad senki.

A fizetes kevés de egy jó seged 15e /nap azaz 330e Ft amitől indul, jó szakember 20 körül ami 440e Ft. Ezek után tulkeppen meg lehet belőle élni


Megtört emberek: példa. Van a fő segedem a csapatban O a fix ember havi 330e Ft van még neki tehát napi 15e Ft plusz neki a munkaideje az ajtón kilépéstől kezdődik míg be nem megy az ajtón tehát neki nincs munkába járási költsége és minden fizetve van.

Ja igen mert vidéki egy kisebb hazban el saját kerttel ez ingyen biztosítva.

Nevét leírni nem tudja



Na most ez az ember örök elégedetlen,szerinte el van nyomva kihasználva.

Naponta van ideje 2 doboz cigit ülve elszívni, beszélgetni, mikor messzebb volt a meló reggel vettünk a mekiben reggelit nézte hogy ott futnak az emberek meg is lepődött . Mert ő soha nem futott.


De nem tudja mit kezdjen a fizetésével egyik napról a másikra el.


Mégegyszer írom

Autó lakhatás ingyen, 330e Ft havonta , képtelen megélni belőle és akár 50e ftot félretenni.


Ennyit tudnak ez a baj, nem az hogy elkeserítő a meló

2019. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8.-as: villanyszerelés, vízszerelés semmi fizikailag? :D Na menj az ... Kíváncsi vagyok te miben vállalkozhatsz, és mennyit kérhetsz érte, ha ilyen béreket kifizetsz állítólagosan.


Megnézném én azért azt a napi 15ezres segédi fizetést.

2019. márc. 3. 07:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Mit melózol pontosan, és hol? Lehet tudok jobbat, csak azért ;)
2019. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!