Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bruttó bérem a munkavállalón...

SM13 kérdése:

A bruttó bérem a munkavállalón kivűl, hol tudnám megérdeklődni? Esetleg NAV?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 02:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, munkaadót akartam írni !
2019. márc. 3. 02:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát igen furcsán venni ki magát, ha a NAV-hoz mennél megkérdezni, hogy mennyi a bruttó béred. :)


Normális esetben a dolgozó minden hónapban kap elszámolási papírt a béréről, ahol látja, hogy mennyi az annyi, mit vontak le belőle, milyen kedvezményeket vettek figyelembe nála.


Egyébként ha van ügyfélkapud, akkor ott a járulékadat-kivonatnál (eBEV-szolgáltatások menüponton belül) látható, hogy a munkáltató milyen bruttó összegre számfejtette az adott havi béred. Maximum az tud segítségedre lenni.

2019. márc. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Munkaszerződésben benne kellett volna lennie. Kivéve ha simlis fityfüty cégnél vagy aki 4 órára jelent be és borítékban fizeti feketén a rendes béred.
2019. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ügyfélkapum nincs. Munkaszerződést nyilván kaptam, ott fel van tüntetve a bruttóm,de sajna nem utalnak, hanem kp-ban kapom a pénzt. Múltévben volt olyan lehetőség, hogy válasszanak a dolgozók, hogy kb-ban vagy kártyára kérik az utalást, nos ez évtől megszűnt. Én most kapom majd ennél a cégnél az első havi bérem. Azért is lennék kíváncsi, hogy valóban annyi bruttóval vagyok bejelentve, mint ami a szerződésben van.
2019. márc. 3. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát mással nem nagyon tud kifizetni, mint ami a szerződésben benne van.


Amikor a dolgozót bejelenti egy cég, mint biztosítottat, ott nem ad meg bért. A személyes adatokon kívül FEOR-számot (munkakör), valamint heti munkaidőt jelöl meg.


Havi adatszolgáltatásnál ad meg bruttó bért, és azok kötelező levonásait, amit az adott hónapban számfejtett Neked és ki is fizetett a következő hó 10-ig. A munkaszerződésben szereplő bérnél kevesebbet nem fizethet a munkádért.


Az, hogy készpénzben fizetnek, nem jelent semmit. Nálunk az volt a természetes, aki kérte, annak viszont bankszámlára ment. Mi ebből nem csináltunk ügyet. Ettől még minden hivatalos volt.

2019. márc. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Voloka válasza:

Ügyfél kapu, NAV-nál kérdez! Egy regisztráció nem nagy dolog!

A kp. kézbe, a XXI.-ik században nagyon érdekes...Még jó,hogy nem terményben, vagy hasonlóban fizetnek!

A kp.mindig csalásra adhat lehetőséget!

2019. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! 😊 A nettó bérünk a cégnél egységes, tehát mindenki egyformán kap fizetést. Viszont azért gondolom , hogy svindli van , mert a bruttónk az különböző, van akinek a szerződésben minimálbér szerepel, illetve párónknak meg a legmagasabb bruttó bérminimum , mivel van szakmai képesítésünk. A nettónk viszont jóval több, mint amennyinek lennie kéne. Sajnos az előző munkahelyem megszűnt, így kénytelen voltam keresni valamit gyorsan, nem akartam munkanélkülibe menni. Egyenlőre , míg nem jön össze valami normális addig marodok itt.
2019. márc. 6. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egyenlőre" a meccs áll, amíg 0-0 az eredmény. A szó, amit keresel, azaz egyelőre!


Amúgy meg a munkaszerződéseden ott a bruttó béred. A havi bérpapíron meg ott van szintén a bruttó, meg a nettó. Ha nem stimmel a bérpapíron a számítás, akkor a könyvelőnek szólsz, ha meg nem stimmel a kifizetés, akkor nem írod alá, hogy megkaptad a pénzt. (Utalás esetén nyilván az utalt összegnek és a bérpapíron lévő összegnek kell stimmelnie.)

2019. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van a "Babér" nevü app amit le tudsz tölteni a telefonodra, és egész pontosan le tudod ellenőrizni, hogy a munkáltatód pontosan számolta-e ki a béredet.
2019. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!